Reklama

Kolejne oszustwa internetowe w powiecie kolbuszowskim. Mieszkańcy stracili tysiące złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kolbuszowa

Kolejne oszustwa internetowe w powiecie kolbuszowskim. Mieszkańcy stracili tysiące złotych  - Zdjęcie główne

Kolbuszowscy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. | foto KPP Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejne cztery oszustwa internetowe i kolejni oszukani mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Plaga oszustw nadal się rozprzestrzenia. Jakie sposoby na wyłudzenie dużych pieniędzy mają złodzieje?

Internet to idealne miejsce na sprzedaż lub kupno przeróżnych przedmiotów. Jest jednak miejscem, które wykorzystywane jest przez oszustów. Swoje oszczędności ponownie straciło kilku mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.

- Okres przedświąteczny to też czas zakupów internetowych. Pamiętajmy jednak, że w tym czasie jesteśmy szczególnie narażeni na działanie różnego rodzaju przestępców, którzy często wykorzystując nasz pośpiech i nieuwagę pozbawiają nas oszczędności. Tylko wczoraj (wtorej, 7 grudnia) do naszej jednostki zgłosiło się czterech mieszkańców naszego powiatu, którzy poprzez transakcje internetowe stracili od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych

- informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Oszukane małżeństwo z powiatu kolbuszowskiego 

Małżeństwo z powiatu kolbuszowskiego zawiadomiło, że na jednym z popularnych portali handlowych wystawili do sprzedaży stolik. Bardzo szybko zgłosił się klient, który wysłał link otwierający stronę bardzo przypominającą stronę popularnego dostawcy przesyłek.

W następnych krokach sprzedający miał potwierdzić m.in. swoje dane, zalogować się banku, a następnie potwierdzić przyjęcie płatności.

Chwilę później pokrzywdzony otrzymał od swojego banku SMS-owe powiadomienia o dokonaniu kilku przelewów z jego konta. Małżeństwo w ten sposób straciło kilka tysięcy złotych.

Oszukany mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego na garnek 

W niemal identyczny sposób kilka tysięcy złotych stracił inny mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który wystawił do sprzedaży garnek elektryczny. W tym przypadku również bardzo szybko zgłosił się klient, który w ten sam sposób wyłudził dane do logowania bankowego. Mężczyzna poinformował, że nie był świadomy podczas transakcji, że padł ofiarą oszustwa.

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego straciła kilka tysięcy złotych

Również wczoraj, kolbuszowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie od kobiety, która wystawiła ogłoszenie dotyczące sprzedaży odzieży. Podobnie jak w poprzednich zgłoszeniach oszust podszywający się pod klienta przysłał link sprzedającej, w który należało wejść, aby odebrać płatność.

Do kobiety zadzwoniła po chwili osoba przedstawiająca się jako pracownik banku, która podała sprzedającej kod weryfikacyjny. Po wpisaniu kodu, a następnie swoich danych i zalogowaniu się na stronę bankowości elektronicznej, niepodejrzewająca niczego kobieta straciła kilka tysięcy złotych.

Oszustwo na "analityka"

Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił natomiast inny mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył wczoraj zawiadomienie. Mężczyzna zainteresowany tematyką inwestycji nawiązał współpracę z firmą oferującą tego typu usługi w internecie. Przez kilkanaście dni kontaktowali się nim „analitycy”, którzy instruowali nowego klienta jak inwestować.

Pod pretekstem nauki obsługi platformy mężczyzna zainstalował aplikację antydesk. W konsekwencji współpracy z oszustami mężczyzna stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców tych oszustw.

- Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, aby w każdym przypadku, kiedy realizujemy transakcje finansowe przez internet zachować szczególną czujność

- przestrzegają kolbuszowscy funkcjonariusze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy