Reklama

Kolbuszowski sztab Szlachetnej Paczki poszukuje darczyńców. Na świąteczną pomoc czeka jeszcze kilka rodzin

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowski sztab Szlachetnej Paczki poszukuje darczyńców. Na świąteczną pomoc czeka jeszcze kilka rodzin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny mieszkańcy naszego powiatu mogą przyłączyć się do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Stowarzyszenie "Wiosna". To system pomnażania dobra, w którym konkretna pomoc trafia do konkretnych osób. Otrzymują ją osoby ubogie, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Komu pomóc?

Co roku wolontariusze odwiedzają i zbierają szczegółowe informacje o potrzebujących rodzinach ze swojego regionu. - Na ich podstawie tworzony jest opis sytuacji rodziny, który jest zamieszczony w internetowej bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W oparciu o nie szukamy osób chcących odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta według szczegółowej listy - wyjaśnia Krystyna Styga z kolbuszowskiej drużyny Szlachetnej Paczki.

 - W bazie znajdą się tylko takie rodziny, co do których wolontariusze mieli pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany. Wystarczy wejść na stronę i krok po kroku, dzięki przyjaznej nawigacji, wybrać najpierw interesujący nas region (np. Kolbuszowa), a następnie rodzinę, której chcemy pomóc - dodaje nasza rozmówczyni. 

 

Do szkoły

Darczyńcą może zostać każdy, kto chce nieść pomoc innym ludziom: rodziny, znajomi, uczniowie, szkoły, firmy, instytucje. Przygotowane i dostarczone przez nich paczki do magazynu są następnie dostarczane przez wolontariuszy do potrzebujących rodzin. Tych w kolbuszowskiej bazie zostało jeszcze sześć (dane na 27 listopada). 

Czasu pozostało niewiele. - Do 6 grudnia trzeba wybrać rodzinę i stworzyć dla niej upragnioną paczkę - informuje Krystyna Styga. 

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 8 i 9 grudnia. W tych dniach darczyńcy dostarczają stworzone paczki do magazynu rejonowego. W Kolbuszowej znajduje się on w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju 46.

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych i godnych zaufania - apeluje nasza rozmówczyni. 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.szlachetnapaczka.pl

 

Godziny otwarcia magazynu w Kolbuszowej
8 grudnia (sobota) - od 9 do 18
9 grudnia (niedziela) - od 9 do 17

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE