Reklama

Reklama

Kolbuszowska policja: Apelujemy o powstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji

Opublikowano: 12 czerwca 2020 12:11
Autor:

Kolbuszowska policja: Apelujemy o powstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - W związku z pojawiającymi się komentarzami, które są nieprawdziwe i krzywdzące dla środowiska policyjnego, a dotyczącymi zdarzenia z 7 czerwca br., przedstawiamy stanowisko w tej sprawie - czytamy w informacji opublikowanej dzisiaj (12 czerwca) na stronie kolbuszowskiej policji.

Poniżej treść stanowiska:

Śmierć mieszkańca Kolbuszowej jest tragedią dla jego Najbliższych, dla Mieszkańców naszego Miasta i Powiatu i nie tylko. Poruszyło ono mocno również środowisko policyjne, które współczując Bliskim Zmarłego oczekuje na pełne wyjaśnienie jej okoliczności.

Pragniemy podkreślić, że Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej wykonała szereg działań, które mają zapewnić obiektywne i rzetelne zbadanie sprawy. Dlatego bezpośrednio po tym zdarzeniu powiadomiono wszystkie właściwe instytucje, a czynności procesowe wykonywały podmioty niezależne.

Śledztwo prowadzi Prokuratura, a zgodnie z procedurami wewnętrznymi, czynności kontrolne prowadzili funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji oraz pionu kontroli z komendy głównej i komendy wojewódzkiej Policji. Niezależnie od prokuratorskiego śledztwa wyjaśniają oni zasadność i prawidłowość użycia środków przymusu bezpośredniego.

Mając na uwadze rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji na temat dowodów w tej sprawie, zapewniamy, że wszystkie nagrania, jakimi dysponowała KPP w Kolbuszowej zostały zabezpieczone przez Prokuraturę i instytucje kontrolne. Wśród nich jest zarówno nagranie z kamery monitoringu z wnętrza budynku komendy, jak też nagranie z kamery urządzenia, które zarejestrowało przebieg interwencji w poczekalni.

Apelujemy o powstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które służą jedynie podsycaniu negatywnych emocji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Grand.

  Jednego nie rozumiem jak podobno dobrze wyszkolonych policjantów nie radzi sobie z jednym gosciem jaki kolwiek by nie byl... ze trzeba uzyc paralizatora....

 • rok temu | ocena +2 / -1

  pis musi odejść

  policja sama się sprawdzi

 • rok temu | ocena +4 / -1

  Pałą

  Na komendzie nie działał monitoring. We Wrocławiu też nie. Wszyscy policjanci poszli na L4? Wrząs mózgu potwierdza CT ???

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Kacper

  Cos na rzeczy jest

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Kolba

  Bardzo rozsądne stanowisko i plus dla Korso za jego udostępnienie. Tylko czy patologia będzie potrafiła zrozumieć to, co zostało tutaj napisane?