reklama
reklama

Kolbuszowska mapa zagrożeń. Mieszkańcy zgłaszają akty wandalizmu, prędkość i wałęsające się psy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kolbuszowska mapa zagrożeń. Mieszkańcy zgłaszają akty wandalizmu, prędkość i wałęsające się psy - Zdjęcie główne

Policyjna mapa zagrożeń w powiecie kolbuszowskim. | foto Archiwum Korso

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCICo w ostatnich dniach zgłaszali mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego na krajowej mapie zagrożeń? Sprawdzamy ustalenia mundurowych.
reklama

Informacje o zgłoszeniach na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazała Beata Chmielowiec z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. 

 

Mieszkańcy zgłaszają zagrożenia

We wtorek (30 stycznia) na krajowej mapie zagrożeń pojawiło się zgłoszenie dotyczące przekraczania prędkości w Raniżowie na drodze numer 875. Zostało ono potwierdzone przez funkcjonariuszy. W ten dzień podobne powiadomienia zostały odnotowane w Weryni, Majdanie Królewskim na ul. Kozłowieckich i w Brzostowej Górze. W każdej z wymienionych miejscowości zgłoszenia zostały potwierdzone przez policjantów. 

reklama

W czwartek (1 lutego) mieszkańcy na krajowej mapie nanieśli zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania w Weryni (Kolonia). Jest ono w trakcie weryfikacji. Dzień później (2 lutego) nowe zawiadomienie dotyczyło przekraczania prędkości w Osiej Górze na drodze wojewódzkiej 875. Status zgłoszenia - w trakcie weryfikacji.  

 

W kolejny dniu (3 lutego) na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa trafiła wiadomość o wałęsających się psach w Lipnicy. Policja weryfikuje również zgłoszenie aktów wandalizmy na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Taka informacja wpłynęła do funkcjonariuszy w niedzielę (4 lutego).  

 

Jak to działa?

Obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdują się tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do krajowej mapy zagrożeń oraz dane statystyczne. 

- Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji - podkreśla Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy z KPP w Kolbuszowej.
Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma trzy dni na podjęcie zgłoszenia i siedem dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status "potwierdzone" i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

reklama

Funkcjonariusze policji przypominają, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama