Reklama

Kolbuszowska Fregata nie była gościnna

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowska Fregata nie była gościnna  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: od roczników 2005 (i młodszych) do 2008. Nasz klub wystawił do walki 14 zawodników. – W ciasnym kalendarzu startów niełatwo było znaleźć czas na promocję tego wydarzenia. Mimo wszystko do Kolbuszowej przyjechało sporo mocnych klubów – zaznaczał trener Bartek Pietryka.

– Nasi zawodnicy nie startowali pod żadną presją. Chodziło nam przede wszystkim o właściwą promocję miasta i kluby. Być może podobną imprezę przygotujemy w nowym roku – zapowiada trener Fregaty.  

Na najwyższych miejscach

W całych zawodach udział wzięli przedstawiciele 10 klubów. Fregata zgarnęła 14 złotych, 8 srebrnych i 11 brązowych medali (w sumie 33 krążki). Drugi był Sokół Rzeszów, który zdobył 13 złotych, 12 srebrnych i tylko 6 brązowych medali (suma 31 krążków). 10 złotych, 15 srebrnych i 12 brązowych medali zdobył trzeci w tej klasyfikacji Ikar Mielec. Kolejne miejsca w medalowej klasyfikacji zajmowali reprezentanci klubów z Krosna, Głogowa Małopolskiego, Dębicy, Ropczyc i Brzeska. 

 Wśród najlepszych zawodników zawodów w paru kategoriach nie brakowało przedstawicieli Fregaty. W kategorii 10 lat i młodsi pierwszy był Michał Barański. Wśród jedenastolatków najlepszy był Braian Skowroński (trzeci Mikołaj Wójcik), wśród dwunastolatków Szczepan Wójcik (trzeci Wiktor Blicharz). Medale Fregata zdobywała w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Na 50 metrów stylem dowolnym chłopców srebro zgarnął Michał Barański (10 lat i młodsi). Wśród dziewcząt (11 lat) na 400 metrów stylem dowolnym druga była Julia Szklarz, a trzecia Kornelia Woźniak. Na tym samym dystansie chłopców (11 lat) pierwszy był Braian Skowroński, drugi Mikołaj Wójcik. Dwa miejsca na podium na 400 metrów stylem dowolnym zajęli nasi 12-latkowie. Pierwsze miejsce zajął Szczepan Wójcik, a trzeci był Michał Szostak.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE