Reklama

KOLBUSZOWA. Zastrzeżenia po kontroli CBA

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Zastrzeżenia po kontroli CBA - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prowadzona w kolbuszowskim magistracie kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie została zakończona. Nie możemy jednak poznać jeszcze jej wyników. Dlaczego?

- W dalszym ciągu trwają czynności pokontrolne - powiedział w rozmowie z nami Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA. 
Przypominając, funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolę w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej rozpoczęli 8 maja 2019 roku. Sprawdzenie dotyczyło udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku przez Jana Zubę, burmistrza Kolbuszowej, w latach 2012-2018.

Kontrola nie zakończyła się jednak planowo, ale dokładny powód przesunięcia zakończenia  nie został nam podany. Z rozmowy z przedstawicielem CBA dowiedzieliśmy się, że sprawdzane dokumenty pokazały, że kontrolę należy przedłużyć. - Pracownicy udzielają wyjaśnień i udostępniają żądane dokumenty - powiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej we wcześniejszych rozmowach z Korso i dodał, że urząd nie został poinformowany o przyczynie kontroli. 

Dlaczego na tym etapie nie możemy zapoznać się z protokołem z kontroli? - Kontrolowany złożył zastrzeżenia do protokołu - wyjaśnia krótko rzecznik prasowy CBA.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE