Reklama

Kolbuszowa. Upiły się w ogródku. Interweniowała policja

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Upiły się w ogródku. Interweniowała policja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą nieletnich mieszkanek gminy Kolbuszowa, które niewłaściwie spędzały w sobotę (24 sierpnia) czas na terenie Ogródka Jordanowskiego w Kolbuszowej.

W sobotę (24 sierpnia) po północy dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał informację o zakłócaniu ciszy nocnej i spożywaniu alkoholu przez grupkę młodych ludzi na terenie Ogródka Jordanowskiego w Kolbuszowej.

- Interweniujący na miejscu policjanci zauważyli kilku młodych mężczyzn i kobiety, siedzące na placu zabaw. Jeden z mężczyzn pił alkohol. Funkcjonariusze wylegitymowali 19-latka i nałożyli na niego mandat karny za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

Rowery na komendę 

Wśród znajdujących się na placu osób policjanci wylegitymowali dwie młode dziewczyny. 15 i 16-latka znajdowały się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Dziewczyny poinformowały policjantów, że spożywały alkohol z nieznajomymi chłopakami. Policjanci przetransportowali obydwie dziewczyny wraz z rowerami na komendę, skąd odebrali je rodzice.

Następnego dnia po godz. 22, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej przez młodzież przebywającą na terenie ogródka jordanowskiego. Funkcjonariusze wylegitymowali znajdujące się tam młode dziewczyny. 

Sprawa w sądzie 

- Jak się okazało głośnym śpiewem wraz z grupką osób, która oddaliła się przed przybyciem patrolu policji zakłócały porządek publiczny. Obydwie dziewczyny, 14 i 15-letnie mieszkanki gminy Kolbuszowa zostały odebrane przez swoich rodziców. Zachowanie nastolatek oceni sąd rodzinny - dodaje przedstawicielka policji.    

 

Funkcjonariusze przypominają:

W przypadku, gdy zachowanie młodych osób, które nie ukończyły 18 lat może wskazywać, że mogą być zagrożone demoralizacją, lub też popełnią czyn karalny,  policjanci są zobligowani do powiadomienia o tym fakcie sądu rodzinnego, który sprawdzi m.in. przyczyny i okoliczności takiego zachowania.
Policjanci przypominają również, że działanie alkoholu na młody organizm jest bardzo szkodliwe i może  prowadzić do utraty świadomości i kontroli nad własnym zachowaniem, a w konsekwencji do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego apelujemy do rodziców o nadzorowanie i sprawdzanie miejsc w których czas spędzają nasze dzieci - szczególnie gdy przebywają poza domem w porze nocnej.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE