Reklama

Kolbuszowa. Upiły się w ogródku. Interweniowała policja

Opublikowano: śr, 28 sie 2019 11:09
Autor:

Kolbuszowa. Upiły się w ogródku. Interweniowała policja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą nieletnich mieszkanek gminy Kolbuszowa, które niewłaściwie spędzały w sobotę (24 sierpnia) czas na terenie Ogródka Jordanowskiego w Kolbuszowej.

W sobotę (24 sierpnia) po północy dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał informację o zakłócaniu ciszy nocnej i spożywaniu alkoholu przez grupkę młodych ludzi na terenie Ogródka Jordanowskiego w Kolbuszowej.

- Interweniujący na miejscu policjanci zauważyli kilku młodych mężczyzn i kobiety, siedzące na placu zabaw. Jeden z mężczyzn pił alkohol. Funkcjonariusze wylegitymowali 19-latka i nałożyli na niego mandat karny za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

Rowery na komendę 

Wśród znajdujących się na placu osób policjanci wylegitymowali dwie młode dziewczyny. 15 i 16-latka znajdowały się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Dziewczyny poinformowały policjantów, że spożywały alkohol z nieznajomymi chłopakami. Policjanci przetransportowali obydwie dziewczyny wraz z rowerami na komendę, skąd odebrali je rodzice.

Następnego dnia po godz. 22, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej przez młodzież przebywającą na terenie ogródka jordanowskiego. Funkcjonariusze wylegitymowali znajdujące się tam młode dziewczyny. 

Sprawa w sądzie 

- Jak się okazało głośnym śpiewem wraz z grupką osób, która oddaliła się przed przybyciem patrolu policji zakłócały porządek publiczny. Obydwie dziewczyny, 14 i 15-letnie mieszkanki gminy Kolbuszowa zostały odebrane przez swoich rodziców. Zachowanie nastolatek oceni sąd rodzinny - dodaje przedstawicielka policji.    

 

Funkcjonariusze przypominają:

W przypadku, gdy zachowanie młodych osób, które nie ukończyły 18 lat może wskazywać, że mogą być zagrożone demoralizacją, lub też popełnią czyn karalny,  policjanci są zobligowani do powiadomienia o tym fakcie sądu rodzinnego, który sprawdzi m.in. przyczyny i okoliczności takiego zachowania.
Policjanci przypominają również, że działanie alkoholu na młody organizm jest bardzo szkodliwe i może  prowadzić do utraty świadomości i kontroli nad własnym zachowaniem, a w konsekwencji do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego apelujemy do rodziców o nadzorowanie i sprawdzanie miejsc w których czas spędzają nasze dzieci - szczególnie gdy przebywają poza domem w porze nocnej.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -1

  Zniesmaczony ojciec

  Zobaczcie sobie jak wygląda plac zabaw o poranku. Jaki gnój po sobie zostawiają wokół, choć pusty kosz na smieci stoi 5m dalej. Powiedzcie jak zabrać dziecko na taki plac zabaw...

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  legiawarszwa

  XDXD

 • 2 lata temu | ocena +3 / -2

  Robocop

  Jak w stanie wojennym w latach osiemdziesiątych policja jest od służenia obywatelowi bo za nasze mają kase

 • 2 lata temu | ocena +7 / -1

  Jureczek

  Takich co na dzieciaków dzwonią na policję to by pasowało rozumu nauczyć... Zapomniał wół jak cielakiem był! Tylko że jak takie stare rupy były młode i się bawiły to nikt nie dzwonił po policjach. Teraz niech sobie poczytają co zrobili tym dzieciakom...

  • 2 lata temu | ocena +2 / -1

   Młodość buntownicza ale głupia

   Nauczyły ich odpowiedzialności za swoje czyny ;)

 • 2 lata temu | ocena +20 / -10

  Martyna Urban

  I dobrze. Niech się bawią i korzystają z życia.. Wgl co za chamstwo dzwonić na policję i skarżyć.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -2

   Ten co by jednak chciał pospać

   Mogą korzystać z życia dopóki nie wkurzają tym innych. Drzeć japę mogą ile chcą dopóki nie słyszy tego osoba, która chce odpocząć

 • 2 lata temu | ocena +7 / -11

  Bajka

  Zwierzęta nie ludzie

  • 2 lata temu | ocena +3 / -2

   Www

   To właśnie ludzie.! zwierzęta się tak nie zachowują.