Reklama

Kolbuszowa: Ulica Wiktora w końcu będzie przebudowana. Na tym nie koniec

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Kolbuszowa: Ulica Wiktora w końcu będzie przebudowana. Na tym nie koniec - Zdjęcie główne

Prace pochłoną blisko 8,4 mln zł. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy zadania, na łączną kwotę blisko 8,4 mln zł zostaną zrealizowane przez firmę z Krosna. Gmina Kolbuszowa podpisała właśnie umowę na wykonanie zaplanowanych przedsięwzięć.

- Gospodarka ściekowa w obszarze dzielnicy przemysłowej miasta zostanie uporządkowana

- zapowiadają kolbuszowscy urzędnicy.

W środę, 23 czerwca, podpisano umowę z wykonawcą zadania na przebudowę sieci kanalizacji ogólnospławnej w obszarze ulic: Rzeszowskiej, Kolejowej, Towarowej, Handlowej i Wiktora w Kolbuszowej na system kanalizacji rozdzielczej. Inwestycję za prawie 8,4 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna.

Jak informują kolbuszowscy urzędnicy, w ramach przedsięwzięcia przewiduje się wykonanie trzech zadań:

Pierwsze z nich to przebudowa sieci kanalizacji ogólnospławnej w obszarze ulic: Rzeszowskiej, Kolejowej, Towarowej, Handlowej i Wiktora w Kolbuszowej na system kanalizacji rozdzielczej.

- Zakres inwestycji obejmuje: budowę nowej, odrębnej sieci kanalizacji sanitarnej, budowę nowej kanalizacji deszczowej z częściową przebudową istniejącej kanalizacji ogólnospławnej, rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni dróg, placów, chodników i terenów zielonych

- wyliczają przedstawiciele magistratu.

Zadanie drugie będzie dotyczyć przebudowy ul. Kolejowej w Kolbuszowej na odcinku o długości 416,5 m. Zakres prac to m.in.: roboty rozbiórkowe, przebudowa sieci wodociągowej, gazowej, odtworzenie nawierzchni, budowa chodników oraz zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie miejsc parkingowych.

Ostatnie z trzech zadań dotyczy znajdującej się w tragicznym stanie ulicy Wiktora w Kolbuszowej. Firma z Krosna będzie miała za zadanie położyć na drodze asfalt  po robotach kanalizacyjnych.

Gmina Kolbuszowa, na realizację tego dużego przedsięwzięcia otrzymała 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy