Reklama

"Google wciąż przestaje działać" Jak usunąć najnowszy błąd w smartfonach? Sprawdź

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: iStock

"Google wciąż przestaje działać" Jak usunąć najnowszy błąd w smartfonach? Sprawdź - Zdjęcie główne

Jak usunąć błąd? Podpowiadamy. | foto iStock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Nowe technologie Co chwila pojawia się informacja o błędzie i nie ma sposobu, żeby to zatrzymać. Na pewno? Podpowiadamy, co zrobić z kłopotami wywołanymi najnowszą aktualizacją oprogramowania.

Wygląda to tak, że nie da się swobodnie wykonać żadnej czynności na smartfonie z systemem Android, bo co chwila na dole ekranu pojawia się komunikat:

„Google wciąż przestaje działać. Wysłać zgłoszenie błędu do analizy? Zgłoszenie to może zawierać Twoje informacje osobiste. Twoje zgłoszenie będzie wykorzystane w celu naprawy błędu i nigdy nie będzie udostępnione w celach marketingowych”.

Pojawia się komunikat

Pod tą informacją są dwie opcje: „anuluj” lub „zgłoś”, ale kliknięcie w którąś nie przynosi efektów. Komunikat nadal, notorycznie się pojawia.

Problem wziął się z najnowszej aktualizacji aplikacji, do którego doszło automatycznie. Fachowcy podejrzewają, że oprogramowanie zawiera błędy i przez to smartfony mają z nią kłopot. Jak na razie Google nie odniosło się oficjalnie do tej sprawy.

Dwa sposoby

Czy trzeba czekać, aż informatyczny gigant naprawi błąd, czy można sobie z nim poradzić samemu? Wiemy, jak sprawić, aby komunikat już się nie pojawiał. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu i wybrać zakładkę „aplikacje”. Tam należy odszukać tę o nazwie Google. Co ważne chodzi o dokładnie taką nazwę, a nie np. Google Maps, czy Chrome. Trzeba wadliwą aplikację usunąć.

Może być z tym jednak problem, bo nie każdy smartfon pokazuję to oprogramowanie na liście. Wówczas konieczne jest zalogowanie się w Sklepie Play. Tam (po kliknięciu ikony swojego profilu) przechodzi się do opcji "Zarządzanie aplikacjami i urządzeniami". Na liście należy odszukać to oprogramowanie i je usunąć.

Wówczas problem ustępuje.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy