Reklama

Kolbuszowa. Uchwała "anty-LGBT". Jest petycja w sprawie jej odwołania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Została złożona petycja w sprawie uchylenia decyzji radnych powiatu kolbuszowskiego w sprawie przyjęcia deklaracji "Samorząd wolny od ideologii LGBT". Ten temat trafi na najbliższe posiedzenie samorządowców.

Deklaracja została przyjęta w sierpniu 2019 roku. Czternastu radnych powiatowych podpisało się pod tym, że m.in. będą strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

 

Zrobią również wszystko, aby "do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci uwzględniającą "kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej" w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia". 

Niemal wszyscy radni byli za. Jedynie Emil Wilk z Weryni wstrzymał się od głosu.

- Wydaje mi się, że nie jestem niczyim przeciwnikiem. Każdy ma prawo podejmować własne decyzje życiowe. Każdy ma prawo do swoich myśli, wypowiedzi i postępowania

- tak wyjaśniał wówczas swoją decyzję. 

Czy radni zmienią zdanie? Na najbliższą sesję rady powiatu (25 marca) samorządowcy będą rozpatrywać petycję petycji w sprawie uchylenia uchwały – deklaracji Rady Powiatu Kolbuszowskiego z 22 sierpnia 2019 r. w sprawie powstrzymania ideologii „LGBT” przez wspólnotę samorządową. Co zdecydują radni? Do tematu wrócimy.

Jak już informowaliśmy, niektóre samorządowcy w Polsce wycofują się z tego typu deklaracji, aby nie stracić możliwości sięgania po pieniądze z Funduszy Norweskich


Powiat kolbuszowski został oznaczony na mapie atlasnienawisci.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy