Reklama

Radni powiatowi przeciwko LGBT. Tylko jedna osoba się wstrzymała

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rada Powiatu Kolbuszowskiego dołączyła do kilkudziesięciu samorządów, które przyjęły deklarację LGBT. Tylko jeden z radnych nie zagłosował "za".

Jak czytamy w piśmie, które zatwierdziło 14 z 15 obecnych na sesji radnych, rada, kierując się dobrem wspólnym, troską o rodzinę oraz poszanowaniem zasad Konstytucji RP, podejmuje deklarację "Samorząd wolny od ideologii LGBT".

- Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Wyrażając sprzeciw wobec tego projektu, pragniemy podkreślić, że u podstawy naszego stanowiska nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci - czytamy w podjętej deklaracji.

Czternastu radnych powiatowych podpisało się pod tym, że m.in. będą strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców. Zrobią również wszystko, aby "do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci uwzględniającą "kwestie tożsamości psychoseksualnej i i identyfikacji płciowej" w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia". 

Treść całej deklaracji nie została odczytana podczas sesji przez przewodniczącego Mieczysława Burka. Nikt z samorządowców nie zabrał też głosu w tej sprawie. 

Ostatecznie 14 z 15 obecnych na sali radnych zagłosowało za przyjęciem deklaracji. Jedną z tych osób był Roman Petejko z Cmolasu. - Zagłosowałem na tak, bo takie mam przekonania - powiedział krótko radny. 

Spośród samorządowców jedynie Emil Wilk z Weryni wstrzymał się od głosu. - Wydaje mi się, że nie jestem niczyim przeciwnikiem - powiedział w rozmowie z nami. - Każdy ma prawo podejmować własne decyzje życiowe. Każdy ma prawo do swoich myśli, wypowiedzi i postępowania - dodał radny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE