Reklama

Kolbuszowa. Stanisław Frankiewicz, pasjonat rowerowych pielgrzymek, wyruszył w kolejną podróż rowerową. Tym razem odwiedzi Monte Cassino

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Stanisław Frankiewicz, pasjonat rowerowych pielgrzymek, wyruszył w kolejną podróż rowerową. Tym razem odwiedzi Monte Cassino - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W zeszłym roku Stanisław Frankiewicz, organista z kolbuszowskiej kolegiaty, pojechał jednośladem do Fatimy. "Przejażdżka" trwała niemal cały miesiąc, do przejechania było bowiem około 3,5 tysiąca kilometrów. W tym roku nasz zapalony 68-letni rowerzysta również nie próżnuje. Tym razem zaplanował rowerową podróż do Monte Cassino, we Włoszech.

Będzie to wypad z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Pan Stanisław wyruszył w drogę w sobotę 30 czerwca. Tym razem przed nim około 2 tysiące kilometrów do pokonania. Stanisław Frankiewicz szacuje, że przebycie tej trasy na rowerze zajmie około dwóch tygodni.

Wyprawa do Monte Cassino zawiera w sobie silną symbolikę. Nasz bohater wskazuje na ważny rys historyczny.

- Nasi walczyli pod Monte Cassino, znajomość historii własnego kraju to jest podstawa - mówi pan Stanisław, przypominając miejsce jednej z  największych bitew w historii II wojny światowej, po czym wyraża żal, że obecnie program nauki historii w  szkołach jest mocno spłycony.

Być może fakt podróży rowerowej do właśnie tego miejsca zwróci uwagę osób na co dzień niezbyt zainteresowanych historią i sprawdzą, co się tam działo i jaki wpływ miało na kolejne pokolenia.

 

 

Więcej w aktualnym Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE