Reklama

KOLBUSZOWA. Skrzyżowanie do przebudowy. Jest pomysł radnego

Opublikowano: wt, 10 mar 2020 17:15
Autor:

KOLBUSZOWA. Skrzyżowanie do przebudowy. Jest pomysł radnego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Michał Karkut, radny z Kolbuszowej Górnej, wnioskuje do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. Zwrócił się on z prośbą o sprawdzenie możliwości wykupu działek zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju i Jana Pawła II w Kolbuszowej.

Jak podkreślił radny, miałyby one być wykorzystane w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Swoją prośbę samorządowiec skierował do włodarza końcem lutego. Jak uzasadniał, od czasu remontu skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ulicą Obrońców Pokoju przysparza kierowcom sporo problemów.

Kierowcy poruszający się po wspomnianych traktach, skręcając jak i z niej wyjeżdżając, narzekają na ograniczone pole widzenia w przypadku, gdy jednocześnie wyjeżdżają z niej samochody w kierunku centrum Kolbuszowej lub w kierunku Nowej Wsi.

- Wyjazd z ul. Obrońców Pokoju i Jana Pawła II dużych samochodów i autobusów możliwy jest tylko wtedy, gdy żaden pojazd w tym momencie z niej nie wyjeżdża - argumentuje Michał Karkut. Według samorządowca z Kolbuszowej Górnej przebudowa tego skrzyżowania poprzez budowę podobnego pasa, jaki został zbudowany przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z ul. Grunwaldzką, byłby rozwiązaniem przestawionych problemów. Nie obędzie się to jednak bez przejęcia przez magistrat potrzebnych działek do tego działania.

- Pragnę również zwrócić uwagę na bardzo niefortunne usytuowanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Obrońców Pokoju, które również utrudnia manewry kierowcom - apeluje radny. - Należy zastanowić się nad przesunięciem go w kierunku budynku Poczty Polskiej - posumował Michał Karkut, radny gminy Kolbuszowa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE