Reklama

Reklama

KOLBUSZOWA. Skrzyżowanie do przebudowy. Jest pomysł radnego

Opublikowano: 10 marca 2020 16:15
Autor:

KOLBUSZOWA. Skrzyżowanie do przebudowy. Jest pomysł radnego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Michał Karkut, radny z Kolbuszowej Górnej, wnioskuje do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. Zwrócił się on z prośbą o sprawdzenie możliwości wykupu działek zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju i Jana Pawła II w Kolbuszowej.

Jak podkreślił radny, miałyby one być wykorzystane w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Swoją prośbę samorządowiec skierował do włodarza końcem lutego. Jak uzasadniał, od czasu remontu skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ulicą Obrońców Pokoju przysparza kierowcom sporo problemów.

Kierowcy poruszający się po wspomnianych traktach, skręcając jak i z niej wyjeżdżając, narzekają na ograniczone pole widzenia w przypadku, gdy jednocześnie wyjeżdżają z niej samochody w kierunku centrum Kolbuszowej lub w kierunku Nowej Wsi.

- Wyjazd z ul. Obrońców Pokoju i Jana Pawła II dużych samochodów i autobusów możliwy jest tylko wtedy, gdy żaden pojazd w tym momencie z niej nie wyjeżdża - argumentuje Michał Karkut. Według samorządowca z Kolbuszowej Górnej przebudowa tego skrzyżowania poprzez budowę podobnego pasa, jaki został zbudowany przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z ul. Grunwaldzką, byłby rozwiązaniem przestawionych problemów. Nie obędzie się to jednak bez przejęcia przez magistrat potrzebnych działek do tego działania.

- Pragnę również zwrócić uwagę na bardzo niefortunne usytuowanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Obrońców Pokoju, które również utrudnia manewry kierowcom - apeluje radny. - Należy zastanowić się nad przesunięciem go w kierunku budynku Poczty Polskiej - posumował Michał Karkut, radny gminy Kolbuszowa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Sk

  4 razy Stop ! I po kłopocie Szybko tanio i na wczoraj

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Kęsim

  Pomysł z wykupem działek jest drogi. Wystarczy postawić światła

 • rok temu | ocena +1 / -0

  anglik

  ronda wszędzie gdzie trzy ulice się łączą powinno być rondo.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Zula

  Rozwiązanie na Grunwaldzkiej jest jest bardzo niebezpieczne. Nie ma się co oszukiwać. Większość miast ogranicza ruch w centrum, a u nas upycha się trzy pasy w ścisłej zabudowie - chyba nie o to chodzi. Problem rozwiąże zmniejszenie kolizyjności skrzyżowania, a nie dalsza rozbudowa. Można zrobić z kierunku poczty siedem pasów, tylko czy Obrońców Pokoju to obsłuży. Wątpliwe .. :)))

 • rok temu | ocena +0 / -0

  B

  A co ze skrzyżowaniem pod ZST, czy LO, gdzie zrobiono parkingi wzdłuż ulicy Jana Pawła, które całkowicie ograniczają widoczność? A pod Biedronką na Obrońców?