Reklama

Punkt zbierania odpadów w pobliżu centrum Kolbuszowej [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Punkt zbierania odpadów w pobliżu centrum Kolbuszowej [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Niebieskim kolorem oznaczyliśmy działkę, na której ma powstać punkt zbierania odpadów. | foto Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Firma z Kolbuszowej chce stworzyć w mieście nad Nilem punkt zbierania odpadów. Ma on zostać zlokalizowany w niedalekiej odległości m.in. od przedszkola nr 3 i żłobka.

Inwestorem jest Kolpel Luke Czachor z Rzeszowa. Złożył on wniosek do gminy Kolbuszowa w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pod nazwą "Punkt zbierania odpadów". Ma on powstać w mieście na działce 1540/33. 

W związku z pismem przedsiębiorcy burmistrz jeszcze w maju wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania wspomnianej decyzji. Wystąpił on także do kilku instytucji (m.in. sanepidu i regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Rzeszowie), aby ich przedstawiciele wypowiedzieli się w tej sprawie. 

Tylko segregowane

W ramach planowanego przedsięwzięcia będzie prowadzona działalność w zakresie zbierania odpadów segregowanych, w tym tworzyw sztucznych, metali, papieru i tektury.

Mają one być czasowo magazynowane na działce w Kolbuszowej, a następnie, po zgromadzeniu odpowiedniej partii określonego rodzaju odpadów, będą one przekazywane do odbiorców posiadających odpowiednie zezwolenia w celu przetworzenia. 

- Planowane do zbierania odpady będą magazynowane na części działki ewidencyjnej nr 1540/33 przy ul. Towarowej w szczelnych kontenerach i pojemnikach oraz workach typu big-bag w hali namiotowej o powierzchni 170 mkw oraz w hali magazynowej na wydzielonej części o powierzchni 180 mkw

- mówi Grzegorz Łagowski , pełniący obowiązki kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej.

Co dalej? 

Jak dodaje nasz rozmówca, odpady nie będą magazynowane na zewnątrz, nie będą wystawione na działanie warunków atmosferycznych.

- Tym samym nie będzie zachodziła możliwość powstawania odcieków z miejsc magazynowania oraz ewentualnego rozwiewania odpadów

- zaznacza przedstawiciel magistratu. 

Co więcej, wiemy na temat planowanej inwestycji? Na wspomnianej działce nie będzie prowadzony skup odpadów. Odpady będą przywożone transportem własnym inwestora bezpośrednio od kontrahenta. 

- Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest pierwszym etapem procesu uzyskiwania pozwoleń administracyjnych na realizację przedsięwzięcia. Po uzyskaniu opinii organów współdziałających tutejszy urząd podejmie dalsze czynności zmierzające do wydania stosownej decyzji

- wyjaśnia Grzegorz Łagowski.

AKTUALIZACJA:

Do 20 lipca

W środę (30 czerwca) burmistrz Kolbuszowej poinformował, że został zgromadzony materiał dowodowy niezbędny do wydania rozstrzygnięcia w sprawie tej inwestycji. 

- Ze zgromadzoną dokumentacją strony postępowania mogą zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej w pokoju nr 2 oraz zgłosić swoje uwagi w terminie do 20 lipca tego roku

- czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu.

Termin wizyty w urzędzie trzeba wcześniej ustalić telefonicznie pod nr 17 2271 333 wew. 340.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy