Reklama

Kolbuszowa. Przebudowa ulicy 11 Listopada dobiega końca. Znaki są ignorowane przez kierowców lub... znikają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolbuszowa. Przebudowa ulicy 11 Listopada dobiega końca. Znaki są ignorowane przez kierowców lub... znikają - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Znikające nocą znaki drogowe i nagminnie popełniane wykroczenia - przebudowa ulicy 11 Listopada dobiega końca.

Do 31 sierpnia wykonawca ma czas, aby zakończyć realizowaną od kilku miesięcy jedną ze sztandarowych inwestycji gminy Kolbuszowa. Przebudowa ul. 11 Listopada pochłonie ponad 1,2 mln zł.

Na drodze cały czas obowiązuje ruch jednokierunkowy - od krajowej "dziewiątki" w stronę dworca, o czym często zapominają kierowcy wyjeżdżający z bocznych parkingów.

Strażnicy patrzą

W pilnowanie porządku zaangażowała się także Straż Miejska w Kolbuszowej. - Po tym jak ciężki sprzęt został usunięty z ulicy, kierowcy ośmielili się bardziej i nie przestrzegają znaków - przyznaje komendant Grzegorz Dzimiera i zapewnia, że również strażnicy będą pilnować porządku na przebudowywanej drodze.

Wjazd na ul. 11 Listopada od ul. Ruczki może kosztować do 500 zł i 5 punktów karnych. Z kolei wyjazd z parkingu pod prąd - 250 zł.

Co później?

Jak będzie odbywał się ruch po oddaniu inwestycji? O to dopytywali mieszkańcy.

- Czy obecne oznakowanie będzie również po remoncie? Jeśli tak, to tragedia. Czas dojazdu samochodem spod stacji do rynku to nawet 40 minut! Spod stacji pod sklep Orzech podobnie - zwraca uwagę Jolanta.

Elżbieta Lis z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej zapowiada, że ruch dwukierunkowy ma wrócić na przebudowaną ulicę początkiem września.

Jak się okazuje, w przypadku tej inwestycji, nie tylko jazda pod prąd jest problemem. Wykonawca nie krył zaskoczenia, kiedy z drogi, po nocy, znikały znaki drogowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE