Reklama

KOLBUSZOWA. Protest w obronie pediatrii dzisiaj przed starostwem

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Protest w obronie pediatrii dzisiaj przed starostwem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O godz. 10.30 ma dzisiaj rozpocząć się posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej. Jej członkowie mają pochylić się nad propozycją przekształcenia oddziału dziecięcego w oddział ortopedyczny.

Mieszkańcy, którzy nie zgadzają się z planami likwidacji pediatrii, zapowiedzieli, że będą protestować przed budynkiem starostwa. Na Facebooku utworzyli wydarzenie, którym zainteresowanych jest 130 osób. Kolejne 20 zapowiedziało, że będzie dzisiaj przed starostwem. 

Do udziału w proteście zachęca również Tomasz Buczek, pełnomocnik Ruchu Narodowego na Podkarpaciu:

- Opór społeczny ma znaczenie! Wiele razy się o tym przekonałem w mojej dotychczasowej działalności społecznej i politycznej. Ale nasze działania muszą być skoordynowane i spójne. Możemy zatrzymać likwidację oddziału pediatrii, ale musimy mówić jednym głosem. Liczę że ten głos będzie wyrażony w licznym waszym przybyciu do starostwa! - napisał w mediach społecznościowych. 

Michał Karkut, rady miejski z Kolbuszowej Górnej, napisał z kolei:

- Gdy likwidowano oddział położniczo-ginekologiczny w kolbuszowskim szpitalu wypisałem urlop aby być tam z mieszkańcami, położnymi i tymi, którym zależało aby ten oddział funkcjonował. Dziś odbędzie się podobny protest w sprawie oddziału pediatrii. Niestety nie mogę być obecny z racji obowiązków zawodowych. Pragnę jednak zapewnić o moim poparciu dla tego protestu. Mam małe dziecko i w razie konieczności chciałbym móc skorzystać z opieki specjalistów. Wiem jakie to ważne. Liczę, że presja społeczna sprawi iż władze powiatu jednak staną na głowie aby zapewnić opiekę medyczną najmłodszym mieszkańcom .

Przypomnijmy, że plany związane z likwidacją oddziału dziecięcego, wynikają, jak mówi dyrektor szpitala, z braku lekarzy specjalistów. Trzech pediatrów złożyło wypowiedzenia z pracy. 

CZYTAJ TEŻ: KOLBUSZOWA. Ortopedia zamiast oddziału dziecięcego? [VIDEO]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE