Reklama

Kolbuszowa. Nikt nie chce zostać dyrektorem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kolbuszowa. Nikt nie chce zostać dyrektorem - Zdjęcie główne

Do obsadzenia jest stanowisko kierownicze. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie ma zainteresowania stanowiskiem kierowniczym w jednej z placówek w Kolbuszowej. Starostwo po raz drugi ogłasza konkurs na szefa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej.

Wieloletnim dyrektorem poradni była Elżbieta Mikołajczyk. Jej miejsce w 2017 roku zastąpiła Dorota Frankiewicz.

Dwa lata później nowa dyrektor otrzymała wypowiedzenie. Powód? Jak wyjaśnia nam w 2019 roku starosta Józef Kardyś, w oświadczeniu majątkowym Doroty Frankiewicz pojawiła się informacja, że ma ona zarejestrowaną na siebie firmę. Dlatego też zgodnie z ustawą włodarz powiatu musiał pozbawić Frankiewicz stanowiska. Jeżeli chciałaby ona wrócić na dyrektorski stołek, musiałaby zamknąć swoją działalność. 

Szef powiatu odnosi się wówczas krótko do tematu.

- W czasie kiedy pełniła funkcję dyrektora, nie powinna mieć na siebie zarejestrowanej działalności gospodarczej

- podkreślił Józef Kardyś.

Od tego czasu pełniącą obowiązki dyrektora ponownie była Elżbieta Mikołajczyk. W tym roku władze starostwa ogłosiły konkurs na to stanowisko. Ogłoszenie z kwietnia nie przyniosło efektu. Nikt nie był zainteresowany pokierowaniem poradnią. 

Po raz drugi konkurs na stanowisko dyrektora ogłoszono 2 czerwca. Kandydat na to stanowisko będzie musiał przedstawić m.in. koncepcję funkcjonowania i rozwoju poradni. Na zgłoszenia osób chętnych starostwo będzie czekało do 25 czerwca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy