Reklama

Kolbuszowa Dolna. Ulica Sawy będzie ślepa. Już na stałe

Opublikowano: sob, 30 mar 2019 10:25
Autor:

Kolbuszowa Dolna. Ulica Sawy będzie ślepa. Już na stałe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 25 marca ulica ppor. Sawy jest nieprzejezdna, w związku z budową małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. - Jest teraz dużo spokojniej - mówi sołtys Grażyna Halat. - Do tej pory ruch był tak duży, że praktycznie mieliśmy tutaj drugą krajową "dziewiątkę - stwierdza. 

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, nie zmieniły się plany co do przyszłości tej ulicy. Docelowo, po wybudowaniu małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni, będzie to droga ślepa.

Dwa warianty 

Tak zdecydowali jeszcze w 2016 roku mieszkańcy, których domy usytuowane są wzdłuż tego traktu. Do wyboru mieli oni dwa warianty. Pierwszy zakładał, że ulica ta będzie drogą jednokierunkową. Drugi - zamknięcie traktu (droga ślepa)

Ostatecznie mieszkańcy ppor. Sawy zgodzili się na zamknięcie drogi od strony powstającej aktualnie obwodnicy. W efekcie droga publiczna ma stać się osiedlową, bezpieczną ulicą, po której, jak mówiono podczas spotkania w 2016 roku, dzieci będą mogły jeździć na wrotkach. 

Na jej końcu ma powstać zatoczka, na której samochody ciężarowe, np. przywożące mieszkańcom materiał budowlany, będą mogły zawrócić. 

Odciążyć Tyszkiewiczów 

Zamknięcie ul. ppor. Sawy i ul. Leśnej spowodowało, że coraz więcej kierowców stoi w korku do wyjazdu z ul. Tyszkiewiczów, na drogę nr 9. Jak mówiono podczas spotkania przed trzema laty, po otwarciu obwodnicy cały ruch tranzytowy między Mielcem a Sokołowem Młp. zostanie przerzucony na projektowaną obwodnicę. Łącznie z osobówkami będzie to ok. 3,5 tys. pojazdów dziennie. 

Pojawiła się także propozycja, aby po oddaniu nowej drogi usprawnić wyjazd z ul. Tyszkiewiczów na "dziewiątkę". Rozwiązaniem mogłoby być poszerzenie wyjazdu i podzielenie go w ten sposób, aby kierowcy jadący w prawo nie byli blokowani przez tych, którzy czekają na wyjazd w lewą stronę. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Mieszkaniec

  Tytuł artykułu jest trochę mylący ponieważ ruch na ulicy odbywa się w dwóch kierunkach. Ulica jest po prostu zamknięta od strony ronda, wiec dużo lepiej napisać, iż jest ślepa, niż, że jest jednokierunkowa, jeśli by tak było ten kto by wjechał już by nie wyjechał ?

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   js

   Racja. Dzięki. Już poprawione