Reklama

Kolbuszowa 8 lat temu. Zobacz film promujący miasto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Kolbuszowa 8 lat temu. Zobacz film promujący miasto  - Zdjęcie główne

Zobacz film promujący miasto sprzed 8 lat. | foto UM Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowa to miasto w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim. Leży nad rzeką Nil, na płaskowyżu Kolbuszowskim w Kotlinie Sandomierskiej na skraju Puszczy Sandomierskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kolbuszowa.

Osiem lat temu powstał film promujący Kolbuszową. Możemy w nim zobaczyć charakterystyczne miejsca w Kolbuszowej, a także poznać jej historię W zamieszczonym materiale pokazano także, jak rozwija się miasto.

Zobacz film:

Co warto zobaczyć w Kolbuszowej?

Na uwagę z pewnością zasługuje Park Etnograficzy, gdzie znajduje się słynny kościół z Rzochowa.

Jednym z ważniejszych obiektów wpisujących się w panoramę Kolbuszowej jest kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych przy ul. Narutowicza. W pobliżu kościoła usytuowany jest cmentarz parafialny z grobowcami pochodzącymi z XIX i z początku XX wieku.

W 1996 r. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała dekret erygowania parafii pw. Św. Brata Alberta. Została ona wydzielona z parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Kościół został zbudowany w latach 1995-2000. Neorenesansowy budynek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" został wzniesiony w 1908 roku. W pierwotnej wersji składał się z części głównej, jednopiętrowego korpusu i dwóch parterowych skrzydeł po obu stronach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy