Reklama

Klub z Niwisk w kolejnym sezonie będzie walczył w ligowych rozgrywkach. W wojewódzkich zmaganiach Niwę reprezentować będą młodziczki

Opublikowano:
Autor:

Klub z Niwisk w kolejnym sezonie będzie walczył w ligowych rozgrywkach. W wojewódzkich zmaganiach Niwę reprezentować będą młodziczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W nowym sezonie 2017/2018 klub z Niwisk będą reprezentowały młodziczki

W ostatnim sezonie (2017/18) Niwa walczyła w kategorii kadetek. Nasz zespół zajął ostatecznie szóste miejsce w grupie B wojewódzkiej ligi.

– Rzadko spoglądałam na tabele, bardziej interesowały mnie postępy poszczególnych dziewcząt. Ostatecznie wyprzedziłyśmy rywalki z Krosna i Dębicy, czyli z dość dużych ośrodków – oceniała Wilk-Sybicka.

Spora część zawodniczek z drużyny kadetek opuszcza mury szkoły w Niwiskach i Agnieszka Wilk-Sybicka nie może opierać na nich nowej drużyny. Odpadło aż 10 zawodniczek, zostały tylko cztery, które mogą walczyć w kategorii młodziczek: Kinga Mycek, Oliwia Zielińska, Weronika Piechota i Weronika Mierzejowska.

Żeby wystartować teraz w grupie młodziczek, trener Wilk-Sybicka musiała się solidnie przygotować. W tym celu od paru miesięcy organizowała w Trześni, Siedlance i Niwiskach specjalne zajęcia i turnieje dla młodych adeptek piłki siatkowej. – Te spotkania przyniosły efekt. Na pewno nie udałoby się nam zwerbować do gry tylu zawodniczek, gdyby nie te treningi i cykliczne wewnętrzne turnieje – przyznaje trener Niwy. Wcześniej podobną pracę wykonywał w szkołach w Siedlance i Kolbuszowej trener Stanisław Sybicki. – Teraz przed nimi większe wyzwanie. Dla wielu dziewczynek wyjście na ligowy mecz to będzie spory stres, ale będziemy sobie pomagać. Mają ogromne chęci – cieszy się Wilk-Sybicka.

17 dziewcząt końcem czerwca pracowało z Sybicką na kilkudniowym obozie przygotowawczym we Frysztaku. Kadra na ligę będzie liczyć 14 zawodniczek. – Końcem sierpnia wrócimy do treningów, pewnie we wrześniu poznamy terminarz. Buduję zespół od nowa, liczę, że dziewczynom nie zabraknie konsekwencji – zapowiada Wilk-Sybicka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE