Reklama

Kilkaset tysięcy złotych zaległości. Gmina Cmolas czeka na pieniądze od właściciela ceramiki w Hadykówce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kilkaset tysięcy złotych zaległości. Gmina Cmolas czeka na pieniądze od właściciela ceramiki w Hadykówce - Zdjęcie główne

Właściciel dawnego Zakładu Ceramiki Budowlanej w Hadykówce nie płaci podatków do gminy. Sprawą zajął się komornik. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas od kilku lat nie może wyegzekwować podatku od właściciela dawnego Zakładu Ceramiki Budowlanej w Hadykówce. Kwota stale rośnie, a zaległości sięgają już kilkuset tysięcy złotych. Sprawą zajął się komornik.

W 2018 roku prawo własności i wieczystego użytkowania dawnego ZCB w Hadykóce przejął bank ze Stalowej Woli za kwotę ponad 5 mln 126 tys. Od października 2018 r. Ceramika Hadykówka należała do banku, który chciał ją odsprzedać. 

Zainteresowani kupnem cegielni

Pierwszy z zainteresowanych zaproponował, że na tak dużej nieruchomości, która ma ponad 20 ha, chciałby zlokalizować składowisko wyrobów zawierających azbest, rakotwórczy składnik znajdujący się m.in. w eternicie. Kolejny z chętnych chciał otworzyć w Hadykówce wytwórnię styropianu. Gmina uznała, że oba pomysły byłyby szkodliwym rozwiązaniem. 

Znalazł się kolejny chętny. Okazała się nim być firma z Bud Głogowskich. Początkowo inwestora interesowało wznowienie produkcji wyrobów ceramicznych. Tak się jednak nie stało. Plany i nadzieje mieszkańców na odzyskanie świetności zakładu upadły.  

Pojawiły się pomysły m.in. na otworzenie w tym miejscu spalarni śmierci, której ostro sprzeciwili się mieszkańcy. 

Komornik wyegzekwuje zaległości

Zakład w dalszym ciągu stoi pusty, a dodatkowo nowy właściciel zalega Urzędowi Gminy w Cmolasie kilkaset tysięcy złotych. Nie płaci on podatku. Jak poinformował Marian Posłuszny, sekretarz cmolaskiej gminy, sprawą zajął się aktualnie komornik, który ma wyegzekwować płatność. 


Zakład w Hadykówce, który jeszcze kilka lat temu święcił sukcesy w zakresie produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych, od kilku lat stoi pusty i niszczeje. Pod koniec października 2014 roku została zatrzymana produkcja, a z końcem 2014 roku z pracą pożegnało się blisko 80 pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy