Reklama

Kierowcy zderzyli się z sarną i dzikiem. Coraz więcej dzikich zwierząt na drogach

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy zderzyli się z sarną i dzikiem. Coraz więcej dzikich zwierząt na drogach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ciągu ostatnich dni kolbuszowscy policjanci kilkukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi zdarzeń z udziałem zwierząt. Wczoraj (środa, 3 czerwca) w Kupnie kierująca fordem zderzyła się z sarną. We wtorek, 2 czerwca, podobne zdarzenie odnotowano w Kolbuszowej Górnej oraz w Ostrowach Tuszowskich, gdzie kierujący samochodem marki KIA zderzył się z dzikiem. Policjanci apelują o ostrożność.

- Od początku roku na terenie powiatu kolbuszowskiego odnotowaliśmy 32 kolizje z udziałem zwierząt. Pomimo że w większości tego typu zdarzenia powodują uszkodzenia jedynie w pojazdach, nie możemy zapominać o poważnym zagrożeniu dla życia i zdrowia kierowcy i pasażerów biorących udział w tego rodzaju zderzeniach - podkreśla kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach oznaczonych znakiem informującym o dzikich zwierzętach, ale również w innych miejscach, znajdujących się blisko pół, lasów, gdzie ze względu na otaczającą przyrodę mogą pojawić się dzikie zwierzęta. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować wcześnie rano i po zmroku. Pamiętajmy również, że ograniczenie prędkości jazdy w tych miejscach może spowodować, że odpowiednio wczesna reakcja pozwoli na uniknięcie ewentualnych zdarzeń lub zminimalizowania ich skutków.   

Niespodziewane spotkanie ze zwierzęciem na drodze może nas zaskoczyć, również jadąc przez zamieszkałe i zabudowane tereny. Na tego typu obszarach policjanci często interweniują w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi zdarzeń z psami.

- Policjanci przypominają, że właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez czworonoga. Ponosi również odpowiedzialność za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia - za to wykroczenie sprawcy grozi grzywna w  wysokości 1000 zł - informuje komisarz Skubisz-Tęcza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE