Reklama

Kiedy w końcu ruszy remont skrzyżowania obok biblioteki w Cmolasie? Nie wszyscy są zadowoleni z propozycji przebudowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Kiedy w końcu ruszy remont skrzyżowania obok biblioteki w Cmolasie? Nie wszyscy są zadowoleni z propozycji przebudowy - Zdjęcie główne

Skrzyżowanie w Cmolasie ma zostać przebudowane. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych w Cmolasie, obok biblioteki, miała odbyć się jeszcze w ubiegłym roku. Do prac nie doszło. Czy w tym roku remont dojdzie do skutku?

We wspomnianym miejscu krzyżują się drogi na Trzęsówkę i na Jagodnik. Pierwszeństwo mają kierowcy jadący w kierunku Jagodnika, choć na pierwszy rzut oka droga główna prowadzi do Trzęsówki, co może mylić kierowców, szczególnie przyjezdnych. Trakt relacji Cmolas Trzęsówka ma zostać jednak przesunięty i doprowadzony do głównej drogi tak, aby nie było już wątpliwości co do pierwszeństwa przejazdu.

Ryszard Gaweł, radny z Ostrów Tuszowskich proponował zbudowanie w tym miejscu ronda, które wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale zdecydowano się na inną koncepcję.

- Proponowana przebudowa zniweluje ryzyko poważnych wypadków, ale z pewnością będzie bardzo krytykowana przez część użytkowników włączających się do ruchu z podporządkowanej drogi. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że było wielu zwolenników budowy ronda, ale z żalem stwierdzam, że najprawdopodobniej nie było szerszych konsultacji w tej sprawie

- dodał radny Ryszard Gaweł.


Tak ma wyglądać skrzyżowanie obok biblioteki w Cmolasie. Wiele osób krytykuje pomysł, w jaki sposób zarząd dróg chce przebudować to miejsca. Kolorem czerwonym zaznaczyliśmy nowy przebieg drogi w kierunku Trzęsówki.

Wielu radnych z gminy Cmolas także krytykowało fakt, że nie doszło do żadnych konsultacji na linii gmina - powiat - rada. Żaden z samorządowców z cmolaskiej gminy nie miał nic do powiedzenia na temat przebudowy tego miejsca. 

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, poinformował, że powiat zabezpieczył pieniądze na przebudowę wspomnianego skrzyżowania, a przetarg rozpisany zostanie najprawdopodobniej na wiosnę. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy