Reklama

Kasa z funduszu sołeckiego trafi na inny cel niż planowano

Opublikowano:
Autor:

Kasa z funduszu sołeckiego trafi na inny cel niż planowano  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Informację na temat zmian w przeznaczeniu pieniędzy z funduszu sołeckiego Brzostowej Góry przekazała samorządowcom, podczas ostatniej sesji, Małgorzata Letniowska, skarbnik gminy Majdan Królewski.

Jak powiedziała skarbniczka,  5 czerwca odbyło się zebranie wiejskie w Brzostowej Górze, a 6 czerwca wpłynął do urzędu gminy wniosek sołectwa w sprawie zmiany przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na 2019 rok.

- Kwota łączna na zadania realizowane w ramach funduszu sołeckiego się nie zmienia, ale zmienia się zakres tych zadań w Brzostowej Górze - wyjaśniła.

Małgorzata Letniowska przypomniała radnym, jakie zadania były zaplanowane pierwotnie w budżecie w  ramach funduszu sołeckiego w Brzostowej Górze. - W ramach funduszu miała zostać wykonana wymiana słupków i siatki przy Szkole Podstawowej w Brzostowej Górze na kwotę 13 tys. 221 zł 50 gr oraz oświetlenie  w rejonie Stawiska na kwotę 20 tys. zł. - Te zadania nie będą realizowane - zaznaczyła.

Jak dodała, w  miejsce tych zadań sołectwo zaproponowało, aby dokonać wymiany blachy na budynku remizy OSP w Brzostowej Górze na kwotę 11 tys. zł oraz ułożyć kostkę i podjazd dla strażaków w Brzostowej Górze na kwotę 5 tys. 721 zł 50 gr.

Oprócz tych dwóch inwestycji, w Brzostowej Górze mają zostać także wymienione drzwi do magazynu OSP na kwotę 4 tys. 100 zł oraz drzwi w Szkole Podstawowej na kwotę 12 tys. 400 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE