Reklama

Kapela z Majdanu Królewskiego świętowała 10-lecie działalności. Muzycy odebrali życzenia i gratulacje [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (15 października) Kapela z Majdanu obchodziła 10-lecie działalności. Huczna uroczystość miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim.

Wszystkich przybyłych gości powitała Małgorzata Kamińska, założycielka kapeli, wraz z Pawłem Płudowskim, instruktorem muzycznym.

Promocja kultury lasowiackiej

Życzenia i liczne gratulacje złożyli przedstawiciele władz majdańskiej gminy, panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz przyjaciele kapeli, w tym zespół Widelanie. Wójt Jerzy Wilk podziękował Kapeli z Majdanu za kultywowanie kultury lasowiackiej, a także za promocję gminy w regionie i kraju.

Współorganizatorkami uroczystości jubileuszowych było KGW z Majdanu Królewskiego, które przygotowało tradycyjne lasowickie potrawy.

- Kapeli życzymy dalszych sukcesów artystycznych, społecznego uznania oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności  na kolejne lata działalności

- czytamy na stronie majdańskiego urzędu.

10 lat pięknej historii

Kapela powstała w 2012 roku. Założyli ją: skrzypaczka i ówczesna dyrektorka Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej Małgorzata Kamińska wraz z Pawłem Płudowskim- skrzypkiem, basistą i sekundzistą. Na początku kapela nazywała się "Muzyka z Huty", obecnie zmieniła nazwę na "Kapela z Majdanu" ze względu na miejsce spotkań zespołu i Gminę Majdan Królewski, którą reprezentuje. Większość członków kapeli mieszka w tej gminie, inni dojeżdżają z Kolbuszowej i Nowej Dęby.

Instruktorem muzycznym kapeli jest Paweł Płudowski, który od wielu lat zajmuje się muzyką ludową. Dba on o to, aby skład kapeli i repertuar były zgodne z tradycjami naszego regionu, by ludowe melodie prezentowane były w sposób tradycyjny. Wyszukuje lasowiacki repertuar muzyczny i obrzędowy pochodzący z naszego regionu etnograficznego. Często uczestniczy w spotkaniach z ludowymi muzykantami, nagrywa i zapisuje melodie lasowiackie, których później kapela uczy się i wykonuje podczas konkursów i imprez regionalnych. To dzięki jego zaangażowaniu nagrali w maju 2016 roku naszą pierwszą płytę z 28 utworami lasowiackimi i rzeszowskim.

Obecny skład kapeli

  • Małgorzata Kamińska - skrzypce prym
  • Paweł Płudowski - skrzypce
  • Aneta Budziwojska - skrzypce sekund
  • Izabella Boslak - kontrabas
  • Zuzanna Buczek - skrzypce
  • Barbara Boslak - akordeon
  • Maria Miroś - śpiew
  • Barbara Skura - śpiew
  • Krzysztof Podsiedlik - śpiew

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy