Reklama

Jutro MATURA! Ile osób będzie zdawać egzamin w powiecie kolbuszowski?

Opublikowano:
Autor:

Jutro MATURA! Ile osób będzie zdawać egzamin w powiecie kolbuszowski?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wyjątkowo nie w maju, a w czerwcu absolwenci szkół przystąpią do egzaminu dojrzałości. W powiecie kolbuszowskim z maturą zmierzy się ponad 250 osób.

Przesunięto terminarz tegorocznych egzaminów, aby uczniowie mogli odpowiednio się do nich przygotować. Egzamin ośmioklasisty odbędzie się w terminach od 16 do 18 czerwca, egzamin maturalny (pisemny) od 8 do 29 czerwca. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą trwały od 22 czerwca do 9 lipca. Egzamin zawodowy natomiast rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia.

Wytyczne na egzaminie

Zostały opublikowane nowe wytyczne do organizacji i przeprowadzenia egzaminu maturalnego 2020. Obowiązują obostrzenia sanitarne w związku z pandemią COVID-19. O czym muszą pamiętać osoby podchodzące do tegorocznych egzaminów?

Na egzamin przychodzą wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną. Do szkoły należy przyjść w maseczkach. Jak mówi Zbigniew Bogacz, dyrektor szkoły w Weryni, uczniowie podczas pisania matury nie będą musieli siedzieć w maseczkach. Składy egzaminujące mają być zmniejszone, za to uczniowie zostaną ulokowaniu w większej liczbie sal. Ponadto każdy uczeń może wnieść na salę egzaminacyjną półlitrową butelkę wody mineralnej. Wszystkie rzeczy osobiste (torebki, ubrania, przyniesione z domu kanapki) uczniowie muszą zostawić we wskazanych pomieszczeniach.

Jak czytamy na stronie ZST Kolbuszowej, w pierwszym dniu egzaminów zostaną rozdane absolwentom, którzy podchodzą do matury, naklejki z kodem szkoły, z kodem ucznia i peselem. Należy sprawdzić jego poprawność z dowodem osobistym, który trzeba posiadać. Naklejki służą do kodowania arkuszy maturalnych, dlatego należy je przynosić na każdy kolejny egzamin. Do szkoły nie można wnosić i używać telefonów komórkowych, książek czy maskotek. - Proszę o bezwzględne stosowanie się do zasad obowiązujących w czasie pandemii zarówno w stosunku do  koleżanek i kolegów, jak również nauczycieli i innych pracowników  szkoły - apeluje Grażyna Pełka, dyrektor kolbuszowskiego zespołu szkół.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i zachowania w czasie egzaminów znajdują się na stronach CKE,MEN. Znajdują się tam również zalecenia  Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ponad 200 maturzystów

Rok szkolny w powiecie kolbuszowskim w sumie ukończyło 252 abiturientów. 64 w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, 60 w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni oraz 122 w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół średnich z powiatu kolbuszowskiego, zdecydowana większość uczniów kończących szkoły podejdzie do matury. Do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpią 252 osoby. Są również osoby, które raz jeszcze zdecydowały się podejść do egzaminu dojrzałości, którego wcześniej nie zdały.

Egzamin maturalny

Termin: 8-29 czerwca

W tym roku nie będzie ustnego egzaminu maturalnego.

Przewiduje się, że wyniki matury będą podane do ok. 11 sierpnia.

Osoby, które chciałyby poprawiać egzamin maturalny, mogłyby to zrobić na początku września.

Egzamin ósmoklasisty

Termin: 16-18 czerwca

Planuje się, że egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich.

Egzamin zawodowy i potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Formuła (podstawa programowa) 2012 i 2017: 22 czerwca - 9 lipca

Formuła (podstawa programowa) 2019: 17-28 sierpnia

- LICZBA MATURZYSTÓW -

Do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpią 252 osoby:
- z LO w Kolbuszowej - 66 absolwentów (w tym dwie osoby z ubiegłych lat),
- z ZST w Kolbuszowej - 122 absolwentów (w tym 20 osób z ubiegłych lat),
- z ZSA-E w Weryni - 64 absolwentów (w tym trzy osoby z ubiegłych lat)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE