Reklama

Reklama

Jest zgoda na budowę kolejnego masztu telefonii na terenie gminy Kolbuszowa

Opublikowano: 21 września 2019 10:00
Autor:

Jest zgoda na budowę kolejnego masztu telefonii na terenie gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gdzie dokładnie nowy obiekt powstanie?

Wieżę z nadajnikiem sieć Play planuje postawić w Kupnie. - Zgoda na budowę została wydana w lipcu tego roku - mówi Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w kolbuszowskim starostwie. Maszt ma stanąć na działce nr 888/9 - na przeciwko ceramiki, po stronie stacji paliw. 

W międzyczasie cały czas trwają starania sieci o postawienie kolejnej stacji bazowej telefonii komórkowej. Również w tym przypadku chodzi o sieć Play, która chce postawić swój nadajnik w Kolbuszowej Górnej, w niedalekiej odległości od wspomnianego obiektu w Kupnie. 

Wniosek złożony przez inwestora przewidywał wysokość projektowej wieży do 55,95 m. Ma to być konstrukcja stalowa. Orientacyjna powierzchnia jej zabudowy wynosiłaby do 100 mkw. Na wieży zostaną zamontowane zespoły anten. Z ustaleń wynika, że miałoby to być sześć anten radioliniowych oraz sześć anten sektorowych.

Od planowanej inwestycji najbliższy budynek mieszkalny jest w odległości 180 m. Kolejny budynek od masztu będzie dzieliła odległość 240 m. Największa odległość od domu zamknie się w granicy 250 m.

W przypadku tej inwestycji do starostwa nie trafił jeszcze wniosek o pozwolenie na budowę. Zbierany jest komplet niezbędnych dokumentów. Końcem sierpnia dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli wydał obwieszczenie w sprawie udzielenia lokalizacji inwestycji celu publicznego w zakresie melioracji wodnych dla tego przedsięwzięcia. 

Przypomnijmy, że ta sama sieć chciała postawić maszt również na osiedlu mieszkaniowym w Kolbuszowej. Na to nie zgodzili się mieszkańcy. Sprawą zajmowało się Kolegium Odwoławcze z Tarnobrzega, które w marcu tego roku wydało decyzję, że uchyla i przekazuje do ponownego rozpatrzenia decyzję burmistrza Kolbuszowej w sprawie lokalizacji inwestycji na osiedlu (w okolicach ul. Siedmiograj, Obrońców Pokoju i Witosa).  

 W czasie gdy SKO rozpatrywało tę sprawę, inwestor złożył pismo o wycofaniu przedmiotowego wniosku. Operator nie uzasadnił swojej decyzji o wycofaniu się z tej inwestycji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Ołówek

  Taa a ci sami mieszkańcy nazekaja że nie mają zasięgu telefonu komórkowego w domu. No ale jak nie chcą to niech klną pod nosem dalej że muszą wychodzić z domu albo wyjść do określonej części domu by się można było do nich dodzwonić. Niestety gdzieś na terenie miasta taki maszt by się przydał bo czasami naprawdę jest tragedia z zasięgiem.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Długopis

   Jaka pewność, że Ci sami? Może masztu nie chcą starzy co im zwisa czy mają zasięg. a na maszt zgadzają się młodzi, którzy i tak za niedługo stamtąd się wyprowadzą? I po co budować maszt w środku osiedla? Nie lepiej gdzieś na uboczu, albo na rondach? Zresztą w Kolbuszowej jest bardzo dobry zasięg (nawet lepszy niż w niektórych uliczkach starego miastami w Krakowie). tragedia jest na Werynii i na wioskach od Kolbuszowej Górnej do Głogowa oraz od Kolbuszowej Dolnej do Mielca.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Beka

  Czy standardowo po wybudowaniu nadajnika "kury przestano nosić, i krowy jakiesik bardzij nerwowe" pomimo tego, że nawet nie włączono go do sieci?