Reklama

Jest zgoda na budowę kolejnego masztu telefonii na terenie gminy Kolbuszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jest zgoda na budowę kolejnego masztu telefonii na terenie gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gdzie dokładnie nowy obiekt powstanie?

Wieżę z nadajnikiem sieć Play planuje postawić w Kupnie. - Zgoda na budowę została wydana w lipcu tego roku - mówi Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w kolbuszowskim starostwie. Maszt ma stanąć na działce nr 888/9 - na przeciwko ceramiki, po stronie stacji paliw. 

W międzyczasie cały czas trwają starania sieci o postawienie kolejnej stacji bazowej telefonii komórkowej. Również w tym przypadku chodzi o sieć Play, która chce postawić swój nadajnik w Kolbuszowej Górnej, w niedalekiej odległości od wspomnianego obiektu w Kupnie. 

Wniosek złożony przez inwestora przewidywał wysokość projektowej wieży do 55,95 m. Ma to być konstrukcja stalowa. Orientacyjna powierzchnia jej zabudowy wynosiłaby do 100 mkw. Na wieży zostaną zamontowane zespoły anten. Z ustaleń wynika, że miałoby to być sześć anten radioliniowych oraz sześć anten sektorowych.

Od planowanej inwestycji najbliższy budynek mieszkalny jest w odległości 180 m. Kolejny budynek od masztu będzie dzieliła odległość 240 m. Największa odległość od domu zamknie się w granicy 250 m.

W przypadku tej inwestycji do starostwa nie trafił jeszcze wniosek o pozwolenie na budowę. Zbierany jest komplet niezbędnych dokumentów. Końcem sierpnia dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli wydał obwieszczenie w sprawie udzielenia lokalizacji inwestycji celu publicznego w zakresie melioracji wodnych dla tego przedsięwzięcia. 

Przypomnijmy, że ta sama sieć chciała postawić maszt również na osiedlu mieszkaniowym w Kolbuszowej. Na to nie zgodzili się mieszkańcy. Sprawą zajmowało się Kolegium Odwoławcze z Tarnobrzega, które w marcu tego roku wydało decyzję, że uchyla i przekazuje do ponownego rozpatrzenia decyzję burmistrza Kolbuszowej w sprawie lokalizacji inwestycji na osiedlu (w okolicach ul. Siedmiograj, Obrońców Pokoju i Witosa).  

 W czasie gdy SKO rozpatrywało tę sprawę, inwestor złożył pismo o wycofaniu przedmiotowego wniosku. Operator nie uzasadnił swojej decyzji o wycofaniu się z tej inwestycji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE