Reklama

Jedna osoba chętna na stanowisko dyrektora w szkole w Woli Rusinowskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pspwolarusinowska.szkolna.net

Jedna osoba chętna na stanowisko dyrektora w szkole w Woli Rusinowskiej - Zdjęcie główne

Do poprowadzenia szkoły zgłosiła się jedna osoba. | foto pspwolarusinowska.szkolna.net

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początkiem marca gmina Majdan Królewski ogłosiła konkurs na dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej. W wyznaczonym terminie wpłynęła zaledwie jedna kandydatura.

Kandydaci mieli czas na zgłoszenie się do konkursu do 22 marca. Każda z ofert powinna zawierać m.in. uzasadnienie wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej, życiorys kandydata czy opis przebiegu kariery zawodowej. 

Nowy "stary" dyrektor?

Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, poinformowała nas, że w wyznaczonym terminie do sekretariatu wpłynęło zaledwie jedno zgłoszenie. Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza się na okres pięciu lat szkolnych.

Do tego czasu obowiązki dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej pełniła Małgorzata Styga. Majdański urząd na razie nie zdradza, kto złożył swoją kandydaturę w aktualnym konkursie. Nieoficjalnie mówi się, że o stanowisko zabiega dotychczasowa dyrektor podstawówki.

Zdecyduje komisja

Konkurs przeprowadzi powołana przez wójta Jerzego Wilka komisja konkursowa. Jak udało nam się ustalić, posiedzenie zaplanowane jest na 7 kwietnia. To wtedy ma zostać wyłoniony nowy dyrektor szkoły.

Janinę Wójtowicz zapytaliśmy również o to, czy dyrektorom w pozostałych placówkach na terenie gminy Majdan Królewski również kończą się kadencje dyrektorskie.

- W tym roku w pozostałych szkołach żadnemu z dyrektorów nie kończy się kadencja

- podsumowała zastępca wójta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy