W poniedziałek (23 stycznia) Józef Fryc, członek Rady Miejskiej w Kolbuszowej napisał interpelację skierowaną do włodarza miasta. W swoim piśmie radny dopytuje o śmieci, a dokładnie chce poznać wszystkie liczby i kwoty związane z zagospodarowaniem odpadów w gminie Kolbuszowa.
Kto nie płaci za śmieci?
- W związku z zakończonym rokiem 2022 proszę o podanie mi danych o liczbie gospodarstw domowych gminy Kolbuszowa zobowiązanych do płacenia opłaty za odbiór odpadów
- dopytuje w swoim wniosku radny Józef Fryc. Samorządowiec w swojej interpelacji podkreśla, że chce dowiedzieć się ilu mieszkańców rzeczywiście płaci za odpady.
Żeby mieć szerszy pogląd na całe zagospodarowanie odpadów w gminie Kolbuszowa Józef Fryc, oczekuje od samorządu podanie wyliczeń dla gospodarstw, które się z takiego obowiązku nie wywiązują i nie płacą za usługę odbioru odpadów.
W tym przypadku samorządowiec chce poznać sposób urzędu na prowadzenie postępowania zmierzającego do ściągania a właścicieli posesji takich zaległości.
- Zwracam się też o podanie kwoty tytułem wpłat mieszkańców i kwoty ogółem zapłaconej wykonawcy za usługę w tym zakresie
- dodaje Józef Fryc. Taka wiedza potrzebna jest radnemu celem przygotowania się do podjęcia uchwały na rok 2023 dotyczącej odpadów komunalnych w gminie Kolbuszowa. - W odpowiedzi proszę również zawrzeć informację na temat dochodów osiągniętych ze sprzedaży różnego rodzaju frakcji odpadów segregowanych - podsumował samorządowiec z Kolbuszowej.
Niespójności w deklaracjach śmieciowych
Końcem 2021 roku samorządowcy z gminy Kolbuszowa zagłosowali za nowymi zamianami w gospodarowaniu odpadów komunalnych. Zadecydowano, że od 2022 roku odpłatność będzie wynosiła 30 zł (27 zł w przypadku posiadania kompostownika).
O tym dyskusji i proponowanych zmianach pisaliśmy tutaj:
Podwyżka cen śmieci na 2022 rok w gminie Kolbuszowa zatwierdzona
Odbiorem śmieci od mieszkańców zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Jest to spółka komunalna, która do tego celu została powołana i ustawodawca zawarł stosowne zapisy, żeby zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym do realizacji zadań własnych może powoływać jednostki organizacyjne, zakłady budżetowe i spółki komunalne, które na rzecz mieszkańców realizują zadania własne gminy. Przypomnijmy, że kolbuszowscy urzędnicy mają narzędzie, które pomaga w wyłapaniu przypadków, gdy ktoś nie uiszcza comiesięcznej opłaty za śmieci.
Z tego narzędzia kolbuszowscy urzędnicy korzystają już od 2021 roku. Jak ono działa i jaki efekt przynosi? Przeczytaj tutaj:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.