Reklama

Jak będzie wyglądała nauka od września? Podkarpacki kurator oświaty wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

Jak będzie wyglądała nauka od września? Podkarpacki kurator oświaty wyjaśnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na wtorkowym (18 sierpnia) spotkaniu przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie podkarpacki kurator oświaty oświadczył, że od września edukacja zostanie wznowiona w tradycyjny sposób. Znamy kilka zaleceń sanitarnych. Mowa m.in. o jak najrzadszym opuszczaniu klas przez uczniów.

Wiemy jak będzie wyglądał zbliżający się rok szkolny. Dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i średnich na terenie województwa podkarpackiego będą musiały wrócić do szkół, niezależnie od sytuacji epidemiologicznej w danym powiecie. 

- Rozpoczynamy rok szkolny w tym modelu, który najbardziej znamy i który jest najbardziej wyczekiwany, czyli w modelu tradycyjnym, stacjonarnym. Dyrektorzy szkół otrzymali wytyczne Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego, które pozwalają na to, aby określić kompetencje poszczególnych osób, które są w szkole, a także pozwalająca zadbać o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. 

- komunikowała na konferencji Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty. 

Decyzję o rozpoczęciu tradycyjnego roku szkolnego władze województwa podjęły po rozmowie (...)     CZYTAJ DALEJ >>  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE