Reklama

Iskrzyło na sesji. Róg: Gdybym chciał, to pana by już tutaj nie było. Chlebowski trzaska drzwiami i wychodzi

Opublikowano: ndz, 31 paź 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Iskrzyło na sesji. Róg: Gdybym chciał, to pana by już tutaj nie było. Chlebowski trzaska drzwiami i wychodzi - Zdjęcie główne

Przewodniczący Robert Róg nie pozwoli sobie na takie traktowanie. Nie podobają mu się przytyki radnego Chlebowskiego. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Posypały się iskry na sesji. Dwóch radnych nie mogło dojść do porozumienia. Jeden z nich, nie kryjąc oburzenia, wyszedł w trakcie obrad rady gminy.

Jednym z punktów wrześniowej sesji Rady Gminy w Niwiskach było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż gruntu. Właściciel nieruchomości, który kupił działkę 1694/2 o pow. 43 arów w Kosowach od Spółdzielni Kółek Rolniczych, zwrócił się do gminy Niwiska o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Czy przewodniczący podniesie rękę?

- Na dzień dzisiejszy użytkownik wieczysty do 31 marca płaci opłatę, która jest wyliczona przez biegłego za użytkowe wieczyste danego gruntu. W tym roku tę opłatę wpłacił SKR w Niwiskach, była to kwota roczna, którą wpłacał za działkę w Kosowach 2130 zł

- wyjaśniła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Dodała, że pozostało do spłacenia jeszcze 73 i pół roku.

Prawo użytkowania wieczystego opiewa na 99 lat, dopiero po tym czasie przekształci się w prawo własności. - Zatrudniono biegłego do wykonania *operatu, potrzebnego do zawarcia aktu notarialnego. Pan, który dzisiaj jest właścicielem (budynek należał do SKR Niwiska), będzie miał do zapłaty 45 tys. 100 zł - wyjaśniła szefowa gminy. - Wnioskuję, aby taką uchwałę podjąć, żeby przedsiębiorca mógł prowadzić swoją działalność gospodarczą. Widzę, że opracowuje dokumentację na tej nieruchomości w Kosowach - dodała. 

Radny Adam Chlebowski chciał informacji na temat tego, skąd jest wspomniany przedsiębiorca.

- Jest to atrakcyjny teren w Kosowach. O ten teren starał się jeden z mieszkańców Kosów, w jakiś sposób nie mógł tego kupić. Na jakim prawie sprzedający to sprzedaje? Na co te pieniądze idą?

- dopytywał rajca.

- Pani mi zaraz odpowie, że to nas nie dotyczy. Ale nas dotyczy, bo to jest majątek naszych dziadków i ojców, którzy kiedyś składali się na zakup czy to było w Niwiskach, czy Kosowach

- upierał się Adam Chlebowski.

Zdaniem samorządowca pozyskane pieniądze powinny zostać przeznaczone na daną miejscowość i jej rozwój. - A to jest wielka tajemnica, państwo w państwie. Zadam takie pytanie nam wszystkim - denerwował się samorządowiec. - Nie powinniśmy przejść obok tego obojętnie, bo to jest kapitał danego sołectwa czy spółdzielni, a my nie wiemy, co z tymi pieniędzmi się dzieje - dopowiedział radny.

Nie jesteśmy tam władni

 Rajca Chlebowski przypomniał zebranym, że kilka lat temu była podobna sytuacja. W centrum wsi był tartak, został on sprzedany, na jego miejscu powstał sklep. Radny nadmienił, że do teraz nie wie, jakie były poniesione koszty sprzedaży i co się z tym stało.

- Uważam, że może ta sprzedaż jest za szybka. Zadałbym pytanie przewodniczącemu rady, co pan na to? Będę patrzył, jak pan będzie podnosił rękę. Nie jestem przekonany do tak szybkiej decyzji

- dodał Adam Chlebowski. 

Wójt pospieszyła z wyjaśnienie, że urząd tylko sprzedaje prawo przekształcenia  użytkowania wieczystego. Własność została sprzedana pomiędzy dwoma podmiotami, ABS Halat Ernest i spółdzielnią kółek rolniczych. - Która ma swoich członków, radę nadzorczą, którzy będą rozliczać, co z tym fantem zrobią. My nie jesteśmy tam władni. Jeżeli rada nie wyrazi zgodę, przedsiębiorca będzie płacił użytkowanie wieczyste - dodała wójt. - Ma taką możliwość poprzez operat szacunkowy biegłego. Prawo własności użytkowania wieczystego było określeniem prawa własności wartości prawa użytkowania wieczystego na prawo własności na kwotę 95 tys. 632 zł - przekazała radnym włodarz.

Tłumacząc dalej, wójt mówiła, że odejmując okres wpłaconych już pieniędzy, przeliczając przez wskaźnik wynikający z przepisów, pozostało 45 tys. 100 zł (ponad 50 tys. zostało spłacone), które będzie wpłacone z chwilą zawarcia aktu notarialnego. 

- My nie decydujemy, kto kupi i kto sprzeda, nie decydujemy o kwocie, decydujemy o przekształceniu we własność - skonkretyzowała wójt Wróbel. 

Patrzeć w przyszłość

- Nie jest to przedsiębiorca z naszej gminy. Oczywiście, że będę głosował za. Nie uważam ani nie poczuwam się do tego, żeby przeszkadzać komuś dojść do prawa własności w celu prowadzenia własnej działalności gospodarczej - odpowiedział na pytanie radnego Robert Róg, przewodniczący prezydium.

Szef rady dodał, że działanie rady w kierunku odejścia od możliwości sprzedaży użytkowania wieczystego jest przeszkadzaniem przedsiębiorcy. Przedsiębiorca przychodzi po to, żeby inwestować.

- Jest to miejsce, które wcześniej nie funkcjonowało, także wcześniej nie były ponoszone koszty, żeby ta estetyka była na wysokim poziomie. Dlaczego tak się stało? Wszyscy dobrze wiemy, popyt na usługi kółek rolniczych zmalał. Nie ma zapotrzebowania na takie usługi dlatego spółdzielnia przez ostatnie lata przewrotu, które zostały zapoczątkowane przez Balcerowicza, później przez wszystkie ugrupowania, które tak "mocno" wspierały rolników i taki obraz przyjęły wszystkie spółdzielnie kółek rolniczych. Nie ma sensu wracać do tamtych czasów, do tamtej sytuacji, życie toczy się dalej. My powinniśmy patrzeć w przyszłość, a nie w tył

- mówił do zgromadzonych przewodniczący Róg. 

Adam Chlebowski nie dawał za wygraną i upierał się przy swojej racji. - My jako radni, uważam, że jesteśmy zobowiązani dbać o nasze bogactwo. Pan w imieniu rady powinien dowiedzieć się, co dzieje się z pieniędzmi. Czy zostają przeznaczone na rzecz ochrony środowiska? - nie ustępował samorządowiec. 

Nie pomagały argumenty radnego z Huciny. Przewodniczący twardo obstawał przy swoim. Kategorycznie zaznaczył, że do żadnego zarządu spółdzielni kółek rolniczych nie będzie występował.

- Równie dobrze mógłbym do pana wystąpić, bo nabył pan działkę od Agencji Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa, która kiedyś była własnością przekazaną społecznie

- zaczął Robert Róg. - Moglibyśmy dzisiaj wystąpić do pana z prośbą o informację, co się stało z pieniędzmi. Przecież kiedyś to było mienie państwowe, gminne, wszyscy powinniśmy być tym żywo zainteresowani. Jednego można rozliczać, a drugiego nie? - zapytał.

Taki obrót sytuacji tylko zaostrzy rozmowę. Radny Chlebowski zaraz ripostuje i dopytuje o kredy przewodniczącego rady. - Co pan z nim zrobił? Pytać się osobiście o moje dobra pan nie ma prawa. To jest majątek rodzinny, ja się pytam o majątek spółdzielni, który tworzyli nasi ojcowie i dziadkowie. Jeśli trzeba, to wyjaśnię, użytkuję teren, który zakupiłem - dodał. 

Kto ma rację?

- Mnie to nie interesuje. Chce pana ukierunkować, bo chce pan, żebym dochodził informacji, co się dzieje z pieniędzmi. Tak nie można, czy to jest spółdzielnia, czy podmiot to jest jego sprawa, jak on funkcjonuje i co robi ze swoim majątkiem, zgodnie z przepisami prawa - tłumaczył Robert Róg. 

Wójt dalej starała się wyjaśnić. Powiedziała, że są zainteresowani co do możliwości wykupu prawa użytkowania wieczystego. - Pytają się, ile by ich to kosztowało i odstępują. Właściciele nieruchomości się zmieniają, ale użytkowanie wieczyste, czyli prawo własności, dopiero nabędą po 99 latach. My nie mówimy o własności, tylko o prawie do użytkowania wieczystego. 12 tys. zł tyle wynosi wpłata z użytkowania wieczystego do gminy rocznie - wtrąciła szefowa gminy.  

Przedsiębiorca, który chce się zająć terenem w Kosowach, jest już właścicielem nieruchomości. - Jakiekolwiek poczynania niczego nie zmienią oprócz tego, że przedsiębiorca pozna oblicze rady - kontynuował Róg. - Wracając do mojego kredytu, to wziąłem jeden duży na budowę domu. Nie pamiętam, czy spłaciłem go, zanim zostałem radnym, ale na pewno był w moich oświadczeniach. Innych nie miałem - dopowiedział szef rady gminy.

Chlebowski wtrącił, że przewodniczący miał dostać dotację, na co szef prezydium odpowiedział, że przynajmniej jest jej właścicielem. - Pan nie jest, a dotację pan pobiera - odparł Robert Róg. 

Takiego obrotu dyskusji nie wytrzymał radny Stanisław Rzemień, który zabierając głos, prosił o skończenie słownego sporu. - Nie rozmawiamy na temat. Po drugie SKR ma zarząd, który decyduje. Tyle lat straszył zarośnięty SKR, jeżeli przedsiębiorca by coś zrobił, może wyjdzie z tego coś pięknego. Nawet wieczorem, idąc od ulicy Mieleckiej, ludzie nie będą się bać tamtędy przechodzić - dodał rajca. 

 Za zagłosowało 12 radnych, wstrzymali się Adam Chlebowski i Stanisław Świątek, Damian Serafin nie był obecny na sesji. 

 Serce Chlebowskiego płacze

 Kiedy przyszedł czas na wolne wnioski i informacje, rajca Chlebowski zwrócił uwagę na sposób zachowania przewodniczącego rady. Nie krył, że mu się to nie podoba. 

 - Serce boli i płacze, jak prowadzi pan sesję. Mówi pan do radnego, że tragiczne są jego wnioski i informacje. Po to się jest radnym, żeby zabierać głos i się dopytywać. Nikt nie jest takim fenomenem jak pan, że ma wszystko poukładane w głowie. Jak zapytałem, co mogło się stać z majątkiem, powiedział pan, że to nie do nas jest. Pan mówi, że on mógł sobie zrobić z pieniędzmi, co będzie chciał. Kto stoi pod tym "on", kolega, mafia czy ktoś inny?

- dopytywał samorządowiec. 

Radny Adam Chlebowski zakomunikował, że oficjalnie składa wniosek, aby na następnej sesji udzieleno informacji, co się stało lub na co zostaną przeznaczone finanse ze sprzedaży. - To są pieniądze wygospodarowane przez społeczność i my powinniśmy o tym wiedzieć jako następcy przodków, którzy to zbudowali - argumentował.

- Pan swoimi wypowiedziami wobec niektórych radnych prowadzi do tragicyzmu. Ostatnio prowadzi pan sesje w sposób tragiczny. Wyżywa się pan. Ustawia pan nas jak pachołków, że mamy się kłaniać. Może się będziemy pytać, czy możemy zabrać głos?

- denerwował się samorządowiec.

 Radny z Huciny uważa, że osoba, która przewodniczy sesji, powinna być liberalna w stosunku do wszystkich. - Pan na sesji jest najważniejszy, teraz widzę, że nawet pani wójt przy panu przycichła. Zachowuje się pan tak, jak nie należy na przewodniczącego. Nikt nie jest aniołem, każdy ma prawo wybuchnąć. Pan niektórych radnych traktuje jak niepotrzebnych, albo jakby byli pachołkami. Pan mnie ani innych radnych nie wybierał, wybrała mnie społeczność - grzmiał Adam Chlebowski. 

 - Gdybym chciał, to pana już tutaj by nie było

- odpowiedział krótko radny Róg.

- Dobrze pan wie, że nie spełnił pan wymogu już na początku tej kadencji. Zdaje sobie pan z tego sprawę i pana mieszkańcy też o tym pisali. Więc niech pan już nie czaruje i nie opowiada. Proszę powstrzymać swoje emocje, kwestie, które uważa pan, że są z mojej strony niestosowne, to proszę sobie odtworzyć w domu, co pan mówi do lusterka, a później będziemy dyskutować. Uważam, że wniosek, który pan do mnie kieruje, jest niepoważny. Jeżeli uważa pan, że będę dochodził do tego, co się stało z pieniędzmi... 

 Przewodniczący rady nie dokończył swojej odpowiedzi, ponieważ radny Adam Chlebowski wyszedł z sali obrad. 

Trzeba z tym walczyć

Robertowi Rogowi nie przeszkodziła nieobecność radnego i kontynuował swoją myśl. - To właśnie świadczy o pana osobowości i postawie jako radnego. Do nikogo nie kieruje złośliwości ani uwag czy mi się tutaj coś podoba, czy też nie. Jeżeli są do mnie kierowane stwierdzenia, pytania ewidentnie kąśliwe, szanowni państwo mi wybaczą, ale ja nie pozostanę temu obojętny. Jeżeli ktokolwiek uważa, że może tutaj swoimi wywodami próbować mnie skompromitować, to jest w wielkim błędzie. Mówię to z pełną stanowczością i konsekwencją słów, które mówię. Ja sobie na to nie pozwolę - zaznaczył szef prezydium. - Jeżeli pan Chlebowski będzie tak dalej postępował, to z pełną konsekwencją będę robił dokładnie to samo - dodał. 

 Obok zachowania swojego imiennika nie przeszedł obojętnie radny Adam Świder

- Nie mam nic przeciwko niemu jako osobie. Jeśli ktoś zachowuje się niekulturalnie, trzeba z tym walczyć. To nie pierwsza sesja, brałem to nieraz z przymrużeniem oka, nawet uśmiechałem się na jego wystąpienia, bo czasami to trzeba pobłażać takie sytuacje. Czy można tak wstawać i mrucząc wyjść? Za chwilę ja się obrażę i wyjdę. Nie chce panu kadzić, ale uważam, że dobrze pan prowadzi obrady - zwrócił się do przewodniczącego. 

Również Piotr Skiba zaznaczył, że współpracował z różnymi szefami rady i uważa, że obrady są dobrze prowadzone. Zwrócił się do radnych, aby zadawali konkretne pytania. 

  - Jak każdy z nas popełniam błędy, ale nie pozwolę sobie, aby podchodzić w ten sposób do przewodniczącego czy radnego, ale do każdej osoby. To trwa latami. Albo się to skończy, albo dojedziemy do tego, że zostanie wypracowane rozwiązanie - zakończył Robert Róg.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (77)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 14 dni temu | ocena +0 / -0

  Hus

  Jak tam Józef świeczka pewno ci zgasła chyba że Chebowski ci ją zabrał na sesję a może Wstęga z nią biega

 • 20 dni temu | ocena +1 / -0

  Jasio

  Jak nie wiesz jaką skończył klasę to go zapytaj na pewno się nie do liczysz bo braknie ci palców u rąk Brawo Panie przewodniczący

 • 20 dni temu | ocena +3 / -0

  Komentator 123

  Na podstawie relacji z sesji można łatwo zauważyć, że P. Chlebowski szuka problemu, zwady i afery zamiast propozycji, projektów, czy jakiejkolwiek inicjatywy puste ataki na przewodniczącego i robienie szopki wokół siebie. Czy taka postawa w osobie P. Chlebowskiego jest potrzebna naszej społeczności ?? Czy nie tracimy cennego czasu na dyskusję z go... Rozwiń

 • 24 dni temu | ocena +0 / -0

  Tania

  Brawo panie przewodniczący taktrzymaci i się nie przejmować jakimś zakutym stegom czy chleboskim Jest Pan klasą

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Jasiek

  Oczm mowa jaki Stega ten któremu wszystko nie pasuję on sieje zament i przeszkadza na każdej sesji. Przewodniczący ma święte nerwy tak trzymać super gosc

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Wojtek

  Przewodniczący ok gość nie jakiś tam stękacz furiat jąkacz czy dziamkacz. To wynika wprost z sesji nie to co te stękania czy wybuchy ludzi z problemami z dzieciństwa.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Kamil

  Najlepszy przewodniczący jaki mógł się trafić tej gminie.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Jan

  Przewodniczący jest ok

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Nasz wybór

  Wspieramy przewodniczącego a nie żadnych krzykaczy i stękaczy.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Wiesiek

  Super facet ten przewodniczący. A właśnie poniżej piszą o jakimś wstędze kto to wogóle jest.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Hi hi

   Pewnie jakąś wstęga na d...

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  wyborca 3

  Józek czy ty przypadkiem nie jesteś " trzaskający drzwiami"

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  IKasia

  Nie rozumiem czepiacie się jak kto siedzi w fotelu jak trzyma rękę czy to takie ważne Uważam że ważne jest że dobrze wypowiada się i odpowiada na przykład panu radnemu a że Pan radny nie rozumie to jego problem zresztą tak jest na każdej sesji i jak wychodzi proszę grzeczniej trochę kultury Nie trzaskać drzwiami nie jest Pan w domu

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Hania

  Pań przewodniczący to mądry I człowiek inteligentny ma klasę pan Clebowski nie dorównuje mu do pięt a że stara się i zrobił już bardzo dużo wnaszej gminie inaczej wiosce to niektórym się to nie podoba i stąd ten ryk

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Edward zalogowany

   Przewodniczący ma klasę - to która klasę skończył ?Bo ja nie wiem?

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Zbyszek

    Sądząc po twojej niewiedzy to pewnie sporo więcej niż ty

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Mariusz

  Naprawdę w porządku człowiek nie rozumiem pewnych wpisów np. Józek

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Oj Józek

  Brawo Panie przewodniczący niech dalej Pan ciągnie ten wózek bo co ten Józek dalej pocznie.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  Martin

  Ten Chlebowski to jest jakiś niepoważny, żąda od przewodniczącego żeby się mu tłumaczył co robi z pieniędzmi z kredytu który wzioł albo z pieniędzmi z dopłat. Przecież to są prywatne sprawy. Proponuje mu wziąć sobie trochę hektarów( kupić albo wydzierżawić) obrobić to pole w taki czy inny sposób i wtedy też będzie miał dopłaty i ból du..y zostanie... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +0 / -1

   Jozek zalogowany

   Pan Chlebowski to doskonały lokalny działacz. Chce dla gminy i wioski jak najlepiej. Ze świecą takiego szukać . Odnośnie przewodniczącego - szkoda gadać.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Lizus

    Jak ze świecą jedziesz do huciny i masz no chyba że lubicie świece.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Realista

    Józek weź ty lepiej tego chlebotowskiego i wreszcie coś zróbcie a nie piszesz tylko o działaczu. Ze to działacz to wszyscy wiedzą zostało mu to z doktryny socjalistycznej i nikt mu tego przydomka działacza nie zabierze.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -2

  1111

  Przewodniczacy to człowiek z klasą a wszyscy mściwscy chleboty nie dorastają mu do pięt co gorsza nic się przez te lata nie nauczyli. Powiem więcej to takie lempartki a le cóż się dziwić to w końcu ich gniazdo. Brawo Panie przewodniczący i dalej.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -2

  Marian

  Obecny pr,ewodniczacy to bardzo silna osobowość i świetny mówca. Osobiście bardzo mu kibicuje w tym żeby się nie poddawał ponieważ to bardzo dobrze służy gminie natomiast wszystkim zazdrośnikom pałającym nienawiścią rzeczy powodzenia wtym co robią. To napewno zaprocentuje.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Leokadia

  Dajcie spokój Panu przewodniczącemu bo i tak nic mu nie możecie zrobić a co Wam przeszkadza że we wszystkim się czuje jak ryba we wodzie . Ale tak właśnie jest to zwykła zazdrość i nic więcej . Każdy może zostać przewodniczącym i się wykazać więc do pracy drodzy radni .

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Jozek zalogowany

   Leosia ! Co ty piszesz o przewodniczącym " Ryba w wodzie" . Zobacz na sesjach on -line jak on te obrady prowadzi. Zobacz na jego zachowanie, szeroką pojętą kulturę.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -1

    Patryk

    Widać na sesjach sporo kultury u wielu radnych w wypowiedziach i zachowaniu zachęcam do przeglądnięcia naprawdę dużo widać w tym po co przychodzą radni. Przewodniczący to chyba ostoją spokoju czego nie można powiedzieć o innych właśnie po zachowaniu kultura Józefowska.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -1

    Leokadia

    No właśnie przeglądałam bliżej kamery jest twój idol który grzebie w nosie wydaje jakieś dziwne dźwięki jakby coś go ściskało pod stołem albo coś go obsiadło. Józek ty się chyba w nim zakochałeś albo masz spore problemy ze wzrokiem. Może weź mu zaglądnij pod stół i sprawdź co go obsiadło

 • miesiąc temu | ocena +1 / -2

  Stanislaw

  Spójrzcie Państwo co piszecie czy to Józek Wacek Czy inny jak sami z siebie robicie dno. Oględnie patrząc ten Róg sporo dla tej gminy zrobił będąc przewodniczącym. Czy to nie w jego czasie tak wiele się zmieniło obejrzyjcie się dookoła jak wyglądają drogi ile jest chodników i to w wielu miejscowościach. Czy jemu jest to potrzebne chyba nie. A jeżel... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Józek zalogowany

   Chodniki wszędzie się robi w całej Polsce a nie tylko w gminie Niwiska . To jak zasługa przewodniczącego? A ile kasy poszło na rozbudowę szkoły , poświęcenia szkolnego w Kosowach. Nawet nie ma uczniów żeby ten sztandar trzymać . Cała szkoła to 27 uczniów . Gdzie ekonomia , aby tak publiczne pieniądze chyba jednak marnotrawić.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Józek

    Chodniki robią to zgoda. Pytanie dlaczego Józiu nie robili wcześniej. Chlebowski w tej gminie gniździ się już chyba ba od dekretu Bieruta więc dlaczego te chodniki i drogi nawet w miejscowości Hucina są robione dopiero teraz. Co z tymi latami które przeminęły. Józek odpowiedz. Dlaczego tyle lat musiało upłynąć. Przecież dla układu PSL tyle zrobiono... Rozwiń

   • miesiąc temu | ocena +0 / -1

    Oj Józek

    Może podasz kwoty za jakie utrzymywane są szkoły w gminie to porównamy i może będzie to oględnie na chwilę obecną to jakieś dziwne rzeczy podajesz. O kosztach sztandaru to rozliczenie bardzo transparentnie było przedstawione w kościele żeby mieszkańcy kosów wiedzieli na co się składali i jak te pieniądze zostały rozdysponowane. Nie znam przykładu ... Rozwiń

 • miesiąc temu | ocena +1 / -1

  Marta

  Popatrzcie co pisze józek podparty oparty na fotelu skonfrontujcie to z nagraniem gzie tam jest fotel i co widać. No idealny Józek na przewodniczącego plus jego pan Chlebowski plus jeszcze jakiś zasłużony dla gminy wstęga i idą rady Rozumiem józka że dobrze się czuje na miejscowych rozpychankach imprezowych i lubi osądzać bo każdy sądzi po sobie.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Jozek zalogowany

   Marto! Oglądnij sesje on-line i zobaczysz klase P. Roga.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -1

    Marta

    Józek no właśnie oglądam jest tam paru ciekawych klientów jest tam jakiś cichociemny od lewej z przodu grzebie w uchu jakś dziwnie się rozgląda jak by nie mógł się odnaleźć. Nie widzę takiego zachowania u przewodniczącego.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  wyborca 3

  Panie Józek , nie siej pan żałosnej propagandy ,tylko otwarcie pisz ,że pasuje Ci pan trzaskający drzwiami na przewodniczącego rady ,przecież możesz mieć swój wybór, to wolny kraj.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   Jozek zalogowany

   Byłby z pewnością lepszy niż obecny przewodniczący.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Realny

    Bezwględnie tylko czemu nie wystartował na przewodniczącego. Taki wieli gość

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   wyborca 4

   nie, nie odpowiada nam takie zachowanie żadnego z radnych . Nie odpowiada nam też taki przewodniczący który urabia całą gminę pod swoje dyktando. Jak tak dalej pójdzie to siedziba będzie w Kosowach.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -1

  Jozek zalogowany

  Faktycznie Pan Róg to kiepski , bardzo kiepski przewodniczący. Może ktoś z rady go zastąpi. Jest pan Stęga , pan Zygmunt .

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Rafi

   Tak zwłaszcza ten któremu łatwo w oczy spojrzeć. Medialnie się na pewno sprzeda, a jakie osiągnięcia dla gminy cho cho.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   Jan

   jak zmiana przewodniczącego to tylko na Pana Zygmunta Tomka.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -1

  Józek zalogowany

  Proszę popatrzeć jak Pan Róg prowadzi obrady. Podparty, rozparty w fotelu , podpiera głowę ręką - żenada. Jak może ktoś taki być przewodniczącym . Pan Chlebowski jest aktywnym działaczem, społecznik , zależy mu na dobru gminy. Panie Róg , niech pan troszkę poogląda obrady w innych miejscach , jak przewodniczący wykazuję się klasą i kulturą. Czas na... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Gnat

   Józek ty to chyba prawdziwy Józek jesteś. Lepiej nie czytaj na necie o mówie werbalnej i nie werbalnej bo jeszcze coś zrozumisz jak na józka przystało. Napisz lepiej jakąś wazelinkę Chlebowskiemu. Nikt przecież nie ma za złe że Ci się podoba.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -1

   Norton

   Tak zachęcam wszystkich do obejrzenia innych sesji to dobre porównanie. Zwłaszcza jaka jak się porówna chlebowskiego jak grzebie w nosie chociaż może dobrze tylko w nosie. Co do prowadzenia to trudno oceniać czy dobrze czy bardzo dobrze Napewno bardzo dużo zmienił na lepsze.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   łukasz

   podparty czy rozparty w fotelu to nic, gmina to jego folwark, co mi zrobita,

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Mati

  Nie wiem dlaczego jeszcze pobłażają temu niby radnemu on się idealnie nadaje do robienia zadym wiejskich. A za uszami ma tyle że wystarczyłoby dla kilku osób nie tylko dla niego.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Obiektywnie

  Giganci

 • miesiąc temu | ocena +1 / -2

  Maria

  Bardzo dobrze Panie przewodniczący że nie pozwala Pan sobie na takie chałturnictwo prezentowane przez tego człowieka. To co on wyprawia jest nie na miejscu. i nie przystaje do jakichkolwiek norm.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  Neutralny

  Sprawa o którą radnemu niby chodzi dotyczy przecież kółka rolniczego w Kosowach, które jest znane jako obiekt obumarły po zmianach ustrojowych w Polsce w których współrządzili obrońcy rolników (PSL) stąd też ten unikatowy wygląd tego miejsca. Przez tyle lat nie raził radnego i nie chodził i krzyczał że dorobek poprzednich pokoleń jest niszczony ty... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +4 / -0

   rogacz

   A jaką masz Pan/Pani pewność że teren zostanie zagospodarowany i będzie ładniej, nie będzie odstraszał? A może tam będzie np składowania odpadów, uciążliwy huk, smród itd. Przecież ten co to kupi może potem z tym zrobić co zechce,

   • miesiąc temu | ocena +3 / -0

    Neutralny

    Z tego co widać to już zaczyna wyglądać lepiej choćby dlatego że coś tam już chyba zaczyna się dziać jakieś remonty moderniazacje a przede wszystkim wreszcie trochę porządku. Nie sądzę żeby ktokolwiek kupił ten teren pod śmieci ponieważ on się do tego nie nadaje . Jeżeli chodzi o smród to Kosowy już go mają nawet w Kościele jak zawieje od stajni wo... Rozwiń

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  ?????

  Trzaska drzwiami i wychodzi bo brak mu argumentów nie spisał sobie na kartce czy o co chodzi.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -2

   Młody

   Nie no ten chlebota to jakiś typowy Janusz czy ten Stefan poniżej.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  medyk

  Przewodniczący powinien nie pozwolić opuścić mu sesji tylko wezwać karetkę ponieważ podobno udzielało mu się jeszcze całą dobę tylko już na innych.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Marianna

  Zgadzam się z wyborcą że przewodniczący nie może pozwolić temu miejscowemu szefowi podwóra pozwolić na takie wylewanie swoich nerwów na sesji. Takie zachowanie się leczy u specjalistów.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   lekarz specjalista

   Ale to chyba zawsze mądrzejszy ustępował głupszemu, i tego raczej specjalista nie uleczy tylko zwykli wyborcy.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Henio

  Takie teksty to leciały dawniej pod sklepami przy degustacji browaru, tylko im nie płacono za sesje a tym się płaci i to nie mało. Dobrze, że gość pyta o majątek gminny i co dalej z kasą za niego. Przewodniczący ma za mało taktu lub doświadczenia. Może zmądrzałby gdyby wszyscy radni wyszli i zostawili go samego,

  • miesiąc temu | ocena +1 / -3

   Patron

   Jakbyś czytał to byś wiedział że nie jest to majątek gminy. Chyba że chcesz się pochwalić co do tego majątku wniosłeś oprócz oczywiście próby wprowadzania zamętu. Może zapytaj osoby która niby tak walczy o ten niby majątek ile wniosła do społeczeństwa gminy a ile wyniosła.

 • miesiąc temu | ocena +24 / -0

  Stefan

  Rwiecie się do stołka jak swinia do koryta i nic nie robita.W swoje kieszenie zapychacie a luszi w d...e macie wstyd dla gminy że tacy radni i wogule.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   Stenio

   Tak popieram to typowe Stefany

  • miesiąc temu | ocena +0 / -2

   Bilbo

   Jaki gminny stefan takie radne

 • miesiąc temu | ocena +13 / -0

  Waclaw

  Mylisz się Kazimierz. Każde posiedzenie,każda komisja to piniądz do wzięcia, więc siedzą i bez sensu dyskutują!

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Myśliciel

   To prawda to typowe Wacki Wacku prezentują dokładnie to co ty tutaj.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   Znajomek

   Podnoszą ręce do głosowania i wszystko. Tyle samo mój pies portafi i łape też podniesie jak mu każe.

   • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    Pimpek

    Gratuluję inteligencji psa jemu oddać władzę to i znajomkowie się poprawi.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -1

  kazek

  Po co ta cała Rada? Pewnie po to, by sobie popyskować, skakać do gardła. Wydaje im się, że rządzą, że mają coś do powiedzenia!!!!! Decyzje zapadają kiedy i gdzie indziej, pieniądze są dzielone miedzy swoich, Kto nie z Mieciem tego zmieciem ....

  • miesiąc temu | ocena +0 / -1

   Mariusz

   Zgadzam się ale tak naprawdę to tam podskakuje tyko chlebota człowiek burowatego z który od niepamiętnych czasów w tej gminie ma interesy profity i niewiadomo co jeszcze. Więc co mu tak bardzo przeszkadza w ostatnich latach. Czyżby ktoś nie pozwalał mu wejść wszystkim na głowę.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  Hmmmm

  Nowy właściciel będzie miał do zapłaty 45 tys. Teraz SKR płaci ponad 2 tyś. Zostało do spłaty 73 lata. Dziwnego coś jest, bo 73 lata * 2 tyś to chyba ponad 150 tys wychodzi. A jak się łatwo domyślić to co roku będzie nieco więcej. Dlaczego teraz ma nowy właściciel zapłacić tylko 45 tys.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Przedsiębiorca

   Tobie jako właścicielowi czegokolwiek też powinni co roku coś naliczyć za to że masz a ile to już potrafisz sobie wyliczyć z tym że proponuję żebyś liczył swoje a nie innych.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -5

  wyborca

  Brawo panie przewodniczący ,reaguje pan bardzo dobrze i prawidłowo, bo nie można na sesji rady gminy urządzać kabaretu i hucpy .Ten pan wielokrotnie dawał różnego rodzaju popisy ,nawet w radzie powiatu i dalej niczego się nie nauczył i jak widać , słychać i czuć nigdy się nie nauczy taktu i kindersztuby .Stare powiedzenie mówi ,ż... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +0 / -1

   Edi

   Zgadzam się ten typ tak ma, natomiast przewodniczący ma stalowe nerwy. Przecież większość już dawno wyrzuciłaby go z sesji.

   • miesiąc temu | ocena +3 / -1

    król jest tylko jeden

    Typowy buty pan i władca, gdybym zechciał to ........ to się nazywa ,,ego,, i gość ma trochę za wysokie Ale tamten był mądrzejszy i sam wyszedł,

  • miesiąc temu | ocena +4 / -1

   Tez wyborca

   W calej radzie jest max 2-3 osoby przygotowane na każda sesje. Reszta od pługa oderwana

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Mały

    To prawda z ty że jest to może 6 osób.