Reklama

Internet światłowodowy w gminie. Firma VoiceNet odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Internet światłowodowy w gminie. Firma VoiceNet odpowiada  - Zdjęcie główne

Mieszkańćy mogą liczyć już na podłączenie internetu światłowodowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców sprawami budowy, a także rozbudowy i modernizacji sieci światłowodowej oraz usługami z tym związanymi wójt gminy Cmolas wystąpił do operatorów z prośbą o rozwianie wszelkich wątpliwości.

Do pytań odniosła się firma VoiceNet, będąca głównym operatorem. Jak czytamy w odpowiedzi, w Trzęsówce, Ostrowach Tuszowskich, Baranowskich, Porębach Dymarskich i Jagodniku prace związane z przyłączami są już na ukończeniu. Pozostał pojedyncze kwestie. Budowa ma zostać zakończona terminowo, przed końcem marca, tego roku.

W Hadykówce prace zostały zakończone. Realizowane są już pierwsze przyłącza. Sołectwo Dąbrówka jest w trakcie budowy sieci. Aktualnie firma VoiceNet oczekuje na mapy dla kilku odcinków do celów projektowych.

- Jest to proces bardzo długi i to najbardziej opóźnia prace przy budowie

- wyjaśnia Ewa Przybysz, przedstawicielka firmy VoiceNet.  

Co z Toporowem? Firma ViceNet wyjaśnia, że sołectwo to leży w trudnym i mocno zalesionym terenie. Ponadto wielu mieszkańców odmówiło zgody na wykonanie przyłącza.

Przyłącza do poszczególnych budynków będą wykonywane w miarę postępu prac związanych z budową głównej linii. Na tę chwilę rozpoczęto przyłącza do budynków w Hadykówce. Zgodnie z założeniami projektu, wybudowana sieć będzie dostępna dla innych operatorów.

- Na chwilę obecną żaden inny operator nie wyraził woli dzierżawy łączy, w celu świadczenia swoich usług na terenie gminy. Jeśli sytuacja się zmieni, na pewno będzie reklamował możliwość skorzystania ze swoich usług

- dodaje Ewa Przybysz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy