Reklama

Duże zmiany w hali sportowej przy liceum w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Duże zmiany w hali sportowej przy liceum w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Hala widowiskowo-sportowa powstawała w latach 90. Jej uroczyste oddanie do użytku odbyło się 1 września 1998 roku. W wydarzeniu tym brał udział m.in. Marian Krzaklewski, który przecinał symboliczną wstęgę. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W wybudowanej ponad 20 lat temu hali widowiskowo-sportowej ma się zmienić sporo. - Koncepcja modernizacji obiektu jest bardzo ciekawa - mówi Dariusz Fus, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej.

Firma z Mielca przygotowała dokumentację techniczną niezbędną do modernizacji obiektu, co kosztowało powiat kolbuszowski 61,5 tys. zł. 


Następnie samorząd złożył wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, aby otrzymać pieniądze na gruntowną modernizację obiektu przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej z programu Sportowa Polska. 

Wymiana okien 

W samej hali zaplanowano wymianę lamp żarowo-rtęciowych, które nie tylko dają obecnie nienaturalne światło, ale też nie doświetlają sali tak, jak powinny. Oświetlenie ma zostać wymienione na bardziej oszczędne - ledowe. W planie jest także wymiana nieszczelnych okiem, co ma spowodować, że w samej hali będzie cieplej. 

Nowe prysznice

Dużo ma się zmienić w pomieszczeniach przylegających do hali sportowej. Przebudowane zostaną szatnie, prysznice, ubikacje, magazynki, pomieszczenie, w którym znajduje się siłownia, pokój nauczycieli wychowania fizycznego.

Nie będą to jednak kosmetyczne zmiany. Inwestycja zakłada modernizację ogrzewania, części instalacji elektrycznej, wentylacji czy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Mowa jest także, o wyburzaniu i stawianiu ścian w nowych miejscach.

Bardziej funkcyjny

- Praktycznie wszystko, co jest na tę chwilę niezbędne, zostanie zrobione. W efekcie obiekt będzie bardziej funkcjonalny

- dodaje Dariusz Fus, dyrektor szkoły. 

Jeżeli się uda otrzymać dofinansowanie, prace ruszą jeszcze w tym roku. Powiat będzie miał za zadanie ogłosić przetarg, a jego wykonawca, być może jeszcze w tym roku, zrealizuje wszystko, co zostało zaplanowane. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy