Reklama

W LO w Kolbuszowej szkolą się nowi policjanci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W LO w Kolbuszowej szkolą się nowi policjanci - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej inspektor Stanisław Babula i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej Dariusz Fus, podpisali dziś w starostwie porozumienie o współpracy. Dokument reguluje zasady współpracy w zakresie kształcenia uczniów w klasie o profilu policyjnym.

Wczoraj (16 września) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, insp. Stanisław Babula komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej oraz Dariusz Fus Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie kształcenia uczniów w klasie o profilu policyjnym. Na mocy porozumienia, już od września, w kolbuszowskim liceum funkcjonuje klasa o tym profilu. Dokument podpisano w obecności Józefa Kardysia starosty kolbuszowskiego.


W ramach kształcenia ogólno-policyjnego, uczniowie będą zdobywać wiedzę m.in. o historii policji, podstawowych zadaniach i strukturach policji, metodach pracy policyjnej, czy też zapoznawać się z elementami musztry i ceremoniału policyjnego. W kolejnych etapach kształcenia przewidziane są m.in. zajęcia praktyczne z technik i taktyk samoobrony, a także zajęcia na strzelnicy szkolnej.

Nauka w klasie o profilu policyjnym ma nie tylko na celu przygotowanie młodzieży do pełnienia służby w formacjach mundurowych, ale wpisuje się również w działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania prawidłowych postaw patriotycznych i społecznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE