Gracze Zacisza Trześń i Tempa Cmolas nadal nie są pewni utrzymania w rozgrywkach mieleckiej A klasy - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIZacisze ostatnio urwało punkty mocnym Podleszanom.

Zespół Tomasza Zygmunta w Wielką Sobotę mierzył się z LKS-em Podleszany. Przeciwnik ma 12 oczek więcej do naszego zespołu i w pierwszej połowie sprawiał bardzo dobre wrażenie. Przyjezdni wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez ogranego w wyższych klasach rozgrywkowych – Igora Wójtowicza. 28-letni były zawodnik m.in. Stali Mielec czy Strumyka Malawa wyróżniał się, ale po przerwie do głosu doszło również Zacisze.

W drugiej połowie grę gospodarzy ożywił Grzegorz Wołowiec. Doświadczony gracz popisał się asystą przy trafieniu na 1:1 Tomasza Bajora. – Podleszany udowodniły, że są mocne, ale w drugiej połowie mieliśmy sporo sytuacji. Goście ostro grali, doceniamy ten punkt – zaznaczał T. Bajor. Przed Zaciszem bardzo ważny mecz w Złotnikach. – Jak wygramy, to będziemy mogli być zadowoleni – ocenia pomocnik Trześni.

W derbowym starciu Huciny z Cmolasem po raz drugi w tym sezonie górą byli ci pierwsi. Tym razem na boisku Tempa zespół Wojciecha Szydło zdobył dwie bramki. - Z naszej strony wszystko wyglądało dobrze. Mogło się skończyć 0:5. Wynik 0:2 to najniższy wymiar. Tempo miało jedną okazję, my kontrolowaliśmy ten mecz – oceniał Fabian Zalewski, obrońca Huciny.

Tak było w ostatniej kolejce (20 kwietnia)

Zacisze Trześń - LKS Podleszany 1:1 (0:1)

Bajor 53 - Wójtowicz 9- karny.

Zacisze: K. Żądło – Piechota, Korytkowski (74 Ł. Saj), Bajor, Gruszka (30 S. Krasoń), Kopacz (46 Wołowiec), M. Krasoń, Lewandowski, Ofiara, Stachnik (70 Piątkowski), P. Zieliński (80 Jezuwid).

Atut Podborze - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 2:2 (0:2)

P. Bielik 59, Koruś 78 – P. Mikoś 10, Szalony 37.

Ostrovia: M. Parys – Mazurek, Kozak, Lesiński (85 Sochacki), Chudzik, Ł. Mikoś (30 Rzeszutek), P. Mikoś, Szalony, Świst, D. Zieliński (75 M. Misiak), Ziółkowski.

Tempo Cmolas - LKS Hucina 0:2 (0:1)

Dec 16, Saj 90.

Tempo: K. Wilk – Tomczyk (85 Maks Serafin), Witkowski, Wolan, Kwaśnik (65 Płaza), Dziuba, Kaczmarski, Piekarz, Mat. Serafin (75 P. Czachor), Suszek (46 Bieleń), Wilk.

LKS: Pięta – B. Fryc, Szydło, Bystrek, Dec, Guzior (46 Gudz), Haracz, Kozioł (72 Okoniewski), Nylec, Saj, Zalewski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Piłkarskie Nadzieje Mielec - Start Wola Mielecka 8:1, Czarni Trześń - Złotniczanka Złotniki 9:0, Smoczanka Mielec - Dromader Chrząstów 4:0, LKS Babicha - Barka Breń Osuchowski 1:2.

W najbliższej kolejce (24-28 kwietnia): Hucina – Czarni Trześń (śr. 17.30), Ostrowy Baranowskie – Babicha (s. 17), Dromader Chrząstów – Cmolas (n. 11), Złotniczanka Złotniki – Zacisze Trześń (n. 17).