Reklama

Gminy w powiecie kolbuszowskim chcą sprzedawać węgiel. Ruszyły wstępne zapisy dla mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Gminy w powiecie kolbuszowskim chcą sprzedawać węgiel. Ruszyły wstępne zapisy dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Gminy przymierzają się do sprzedaży węgla mieszkańcom. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie gminy w powiecie kolbuszowskim zamierzają przystąpić do rządowego programu dystrybucji węgla. Mowa o Dzikowcu i Kolbuszowej. Uruchomiono wstępne zapisy dla mieszkańców. W jednej z nich sprawę załatwimy przez internet lub telefonicznie. W drugiej już osobiście.

Przystępując do rządowego programu, gminy będą miały możliwość handlowania węglem. Ma on być tańszy niż ten dostępny obecnie w składach. Dla gospodarstw indywidualnych węgiel opałowy byłby sprzedawany po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 tys. zł brutto za tonę. 

Samorządy na razie nie mogą handlować tym surowcem. Ustawę przyjętą przez Sejm RP 20 października musi zatwierdzić jeszcze Senat RP. Ma to nastąpić w najbliższych dwóch tygodniach. 

Tańszy węgiel od samorządu będą mogły kupić osoby, które w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków wskazały, że palą nim w piecu. Będą też obowiązywały limity.

- Do 31 grudnia tego roku limit dla gospodarstwa domowego to 1,5 tony węgla. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić w nowym roku - słyszymy w Urzędzie Gminy w Dzikowcu. 

To właśnie Dzikowiec jest jedną z dwóch gmin w powiecie kolbuszowskim, które ogłosiły, że zamierzają przystąpić do rządowego programu. 

- Każde gospodarstwo domowe zlokalizowane na terenie gminy, które zainteresowane jest kupnem węgla dystrybuowanego przez gminę, może zgłosić zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla i jego rodzaj

- informują dzikowieccy urzędnicy.

Zgłaszać się można pod nr tel.  17 22 74 508, podając następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, rodzaj węgla (groszek, orzech, kostka, ekogroszek) oraz ile ton surowca potrzebujemy. Można też to zrobić poprzez FORMULARZ. Do tej pory chęć zakupu węgla od gminy zgłosiło około 20 mieszkańców.

Zgłoszenia przez internet obowiązują również m.in.w  Rzeszowie, Sanoku, czy Sędziszowie Małopolskim. Inaczej jest w Kolbuszowej, gdzie urzędnicy także uruchomili wstępne zapisy, aby zorientować się, jak duże jest zapotrzebowanie na ten surowiec. 

W tym przypadku trzeba się pofatygować osobiście, aby złożyć formularz, lub wysłać go pocztą tradycyjną.

Wstępne zgłoszenia przyjmowane są w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej przy ul. Piłsudskiego 111 A pokój nr 2 (w dni robocze w godz. 7 - 15). 

- Po wejściu w życie „Ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe” – mieszkańcy zostaną poinformowani o dalszych działaniach

- zapowiadają pracownicy kolbuszowskiego magistratu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy