Reklama

Gminne mieszkanie w Kolbuszowej będzie mieć nowego właściciela. Za ile sprzedane zostanie niewielkie lokum?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Osiem osób licytowało mieszkanie, którego właścicielem jest gmina Kolbuszowa. Mowa o niewielkim lokum w bloku przy ulicy Targowej. Za ile zostanie sprzedane?

Licytacja odbyła się w środę (7 grudnia). Jeszcze przed jej terminem mieszkanie oglądało blisko 20 osób zainteresowanych jego kupnem. Lokum znajdujące się w bloku przy ul. Targowej 8 jest niewielkie. Ma 25,04  mkw. powierzchni. Składa się z pokoju, kuchni, łazienki i malutkiego przedpokoju. Przypisana jest również do niego piwnica. 

Cena wywoławcza nieruchomości to 102 990 złotych brutto. Na tyle własność gminy Kolbuszowa wycenił rzeczoznawca. Ostatecznie do licytacji przystąpiło osiem osób. Nieruchomość wylicytował mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który przebił pozostałe oferty, proponując 172 tys. zł.

Co dalej? Od terminu licytacji, osoby biorące w niej udział, mają 7 dni na złożenie odwołania. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń, z nowym właścicielem podpisana zostanie umowa notarialna. 

- Będziemy chcieli całość sfinalizować jeszcze w tym roku 

- mówi nam Tadeusz Serafin, kierownik Referat Rolnictwa i Gospodarki Gruntami w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej.

Gmina, jak na razie, nie planuje sprzedaży innych lokali. Przypomnijmy, że na zbycie mieszkania w bloku przy ulicy Targowej w Kolbuszowej, zgodę wcześniej musieli wyrazić radni miejscy. 

Przeciw był jedynie Józef Fryc z Kolbuszowej a Julian Dragan z Weryni i Krzysztof Wójcicki z Kolbuszowej wstrzymali się od głosu. 

W rozmowie z nami radny Fryc wyjaśniał skąd taka decyzja. Tłumaczył, że nie podoba mu się to, że gdy tylko zwalnia się mieszkanie należące do gminy (np. z powodu śmierci najemcy), to jest ono od razu sprzedawane.

- Wydaje mi się ogromnym nieporozumieniem to, że gmina sprzedaje mieszkanie, zamiast zainwestować 20 - 30 tys. zł w jego remont, i następnie wynająć je rodzinie oczekującej w kolejce. Robiąc to, moglibyśmy podnieść komuś standard życia, aby nie musiał korzystać z jednej łazienki i jednej ubikacji z innymi rodzinami

- dodał radny Józef Fryc. 


Wynik głosowania z 11 sierpnia w sprawie sprzedaży mieszkania w Kolbuszowej.
Źródło: UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy