Reklama

GMINA RANIŻÓW. Wyjątkowe święcenie pokarmów. To trzeba zobaczyć! [FOTO]

Opublikowano: śr, 15 kwi 2020 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z bryczki lub z wozu strażackiego - tak niektórzy duchowni święcili pokarmy na terenie Podkarpacia. Z takiej nietypowej opcji skorzystał również duchowny z gminy Raniżów.

Wyjątkowe święcenie pokarmów zorganizował proboszcz Mazurów ks. Wiesław Dopart. 

- W tym trudnym czasie nie może się odbyć tradycyjne święcenie pokarmów, dlatego też w Wielką Sobotę o godz.10 mieszkańcy Mazurów są proszeni o wyjście ze "święconką" przed swoje domy. Ks. proboszcz pobłogosławi pokarmy, odmawiając modlitwę w kościele (będzie słychać przez głośniki na wieży), a potem przejedzie wozem strażackim przez całą wieś. - można było przeczytać na kilka dni przed Wielką Sobotą na stronie mazury-podkarpacie.pl.

To wyjątkowe i jedyne w powiecie kolbuszowskim wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wiernych.

- Mieszkańcy wyszli na swoje mostki ze swoimi koszyczkami - mówi Maria Zawada, radna powiatowa i mieszkanka gminy Raniżów. - Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli mieć poświęcone pokarmy w ten sposób - dodaje.

Mobilny sposób na poświęcenie koszyczków z pokarmami zorganizowali również księża z Jadachów i Rozalina (powiat tarnobrzeski). Ksiądz przemieszczał się bryczką. Kapłani błogosławili również pokarmy z wozów strażackich - tak było choćby w Tarnowskiej Woli. Relacje z tych wydarzeń można obejrzeć na naszej stronie korsokolbuszowskie.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.