Reklama

Gmina Raniżów ma zapłacić Tomaszowi Cierpichowi ponad 40 tys. zł. To decyzja sądu. Wójt mówi o odwołaniu od wyroku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Raniżów ma zapłacić Tomaszowi Cierpichowi ponad 40 tys. zł. To decyzja sądu. Wójt mówi o odwołaniu od wyroku - Zdjęcie główne

Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, podkreślił, że gmina odwoła się od wyroku sądu.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej uznał, że gmina Raniżów powinna zapłacić Tomaszowi Cierpichowi ponad 40 tys. zł odszkodowania. Sprawa dotyczy niezapłacenia pieniędzy za organizację imprez, które odbyły się kilka lat temu.

Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, poinformował, że 19 grudnia 2022 roku zapadł wyrok. Kolbuszowski wymiar sprawiedliwości uznał, że raniżowski urząd powinien wypłacić zaległe ponad 40 tys. zł organizatorowi imprez, które odbyły się w gminie. Sędzia Nowak podkreślił, że wyrok nie jest prawomocny, a gmina złożyła wniosek o uzasadnienie wyroku na piśmie. 

Zalega ponad 40 tysięcy

Tomasz Cierpich, właściciel firmy Muzoteam, twierdzi, że gmina Raniżów zalega mu 40 tys. zł za organizację imprez, które odbyły się kilka lat temu.

Tomasz Cierpich, właściciel Muzoteamu, poinformował nas, że gmina Raniżów zalega jego firmie ponad 40 tys. zł.

- To są zaległości sprzed kilku lat

- tłumaczył nasz rozmówca. 

Jak dodaje, zaległości powstały po organizowanych imprezach plenerowych w Raniżowie. - Wszystkie ustalenia ustne były prowadzone z panem wójtem i przekazywane do jednostki GOKSiR Raniżów - wyjaśniał Tomasz Cierpich, przypominając, że te same rozmowy i ustalenia dotyczyły także innych imprez, za które jednostka GOKSiR wypłacił należne wynagrodzenie. 

Wcześniejsze ustalenia sądu

Sprawą zapłaty ponad 40 tys. zł na rzecz firmy Muzoteam, którą miałaby uiścić gmina Raniżów, od dłuższego czasu zajmował się Sąd Rejonowy w Kolbuszowej. Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, wyjaśnił, że kolbuszowski sąd wydał już raz nakaz zapłaty. Raniżowski urząd złożył jednak wtedy sprzeciw i odwołał się od decyzji. 

Sprawa zatem została odroczona i przekazana do ponownego rozpatrzenia. Po raz kolejny wymiar sprawiedliwości podtrzymał swoje zdanie o nakazie zapłaty. 

Co na to wójt?

Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, w rozmowie z nami podkreślił, że gmina oczekiwała, że sąd rozważy wszystkie za i przeciw. Co do wypłaty zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości kwoty ma inne zdanie.

- Nie możemy się na to zgodzić. Mówiliśmy już, że jak firma pana Cierpicha przedłoży rzetelne faktury, to my zwrócimy zaległości. Jeżeli te koszty nie są należycie udokumentowane, nieudokumentowane jest to, że poniósł on wydatki, to my nie możemy tego zapłacić

- tłumaczył wójt i dodał, że gmina będzie odwoływać się od wyroku. - Ponieważ samorząd obowiązuje staranność przy wydatkowaniu publicznych pieniędzy i myślę, że sąd również obowiązuje ta sama zasada, chyba że się mylę - mówił.

- Musimy poszukać instancji, która to wszystko sprawdzi. Jeżeli nie sąd w Kolbuszowej, to sąd w Tarnobrzegu

- powiedział szef raniżowskiej gminy.

ZALEGŁOŚCI

Cała sprawa ciągnie się już od kilka lat. Tomasz Cierpich, właściciel firmy Muzoteam, która od 2016 roku współorganizowała imprezy na terenie gminy Raniżów, zarzucał, że GOKSiR był mu dłużny 60 tys. zł za organizację imprez plenerowych w 2018 roku.

10 tys. zł za imprezę "Raniżowskie Sobótki" zorganizowane 14 i 15 sierpnia oraz 50 tys. zł za imprezę "Pożegnanie Lata" (25-26 sierpnia), podczas której wystąpił między innymi zespół Milano.
Aktualnie sprawa dotyczy kwoty 42 tys. zł. Reszta, czyli 18 tys. zł, nie jest uwzględniona. Powodem jest przedawniona faktura.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy