Reklama

Gmina Raniżów. Będą oszczędności na prądzie. 600 tysięcy złotych dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Będą oszczędności na prądzie. 600 tysięcy złotych dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Najważniejszym plusem korzystania z paneli fotowoltaicznych jest posiadanie własnej energii elektrycznej. Pozwala ona w dużym stopniu zredukować wysokie rachunki za prąd. Panele fotowoltaiczne zmieniają energię pochodzącą z promieniowania słonecznego na energię prądu stałego.

W maju 2017 roku gmina Raniżów złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Zastosowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, jako źródła energii elektrycznej dla obiektów użyteczności  publicznej w Gminie Raniżów". Samorząd otrzymał 666 tys. 648 zł dofinansowania.

W ramach przyznanej dotacji mikroinstalacje fotowoltaiczne (nazywane również ogniwami fotowoltaicznymi) pojawią się na ośmiu budynkach znajdujących się na terenie gminy. Dwie z nich zostaną zamontowane na budynku Urzędu Gminy w Raniżowie. Po jednej instalacji zostanie zamontowane w Raniżowie na budynkach: stacji uzdatniania wody, Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej oraz oczyszczalni ścieków. Kolejne dwie instalacje zostaną rozmieszczone na budynkach Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej oraz Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Woli Raniżowskiej. Ostatnia instalacja zostanie zamontowana na budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Mazurach.

Przetarg na roboty budowlane raniżowski samorząd ogłosił we wrześniu. Na zapytanie ofertowe gminy odpowiedziały dwie firmy. Bezpośrednio przed otwarciem ofert gmina podała kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - 936 tys. 635 zł 49 gr. Oferty okazały się jednak tańsze. O ile?

Firma Reconal Sp. z o.o. wyceniła zadanie na nieco ponad 805 tys. zł i to ona została wybrana na wykonawcę zadania. Druga z ofert opiewała na kwotę 828 tys. 792 zł (firma Solartime Sp. z o.o. z Rzeszowa).

Gmina ogłosiła również  zapytanie ofertowe dotyczące pełnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania.  Odpowiedziało na nie czterech oferentów. Najkorzystniejszą  z nich przedstawiła firma Labor Sp. z o.o. z Rzeszowa, która wyceniła realizację zadania na 7 tys. 380 zł. Zadanie ma być gotowe do 14 grudnia 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE