Reklama

GMINA NIWISKA. Most unieważniony

Opublikowano: pt, 22 maj 2020 12:35
Autor:

GMINA NIWISKA. Most unieważniony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Inwestycja miała być realizowana w ciągu drogi gminnej Trześń – Siedlanka. Przetarg jednak został unieważniony. Dlaczego?

Mowa o moście na potoku Świerczówka, który miał być wykonany do końca września. Gmina zaplanowała na ten cel przeznaczyć 388 tys. zł. 

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Firma z Mielca zaproponowała wykonanie prac za 771 376,19 zł. Kolejne przedsiębiorstwo z Kielc wyliczyło, że inwestycja będzie kosztować 837 500 zł. Konsorcjum firm z Będzina i Nowego Sącza zaproponowało 948 215,12 zł. Za 791 620,54 zł zadeklarowała się firma z Rzeszowa. Przedsiębiorstwo z Wiślicy w ofercie zaproponowało 829 439,06 zł.

- Ze względu na dużo wyższe ceny ofertowe przetarg został unieważniony - powiedziała w rozmowie z Korso Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. 

Do zadań zwycięzcy przetargu miało należeć rozebranie istniejącego małego mostu półstałego oraz budowę przepustu skrzynkowego w miejscu istniejącego małego mostu. Za zadanie miał także uregulowanie i umocnienie potoku Świerczówka, przed i za przepustem, na łącznej długości 51 metrów, a także przebudowę odcinka drogi gminnej relacji Trześń – Siedlanka (przy przepuście na długości 69 metrów).

Należy podkreślić, że Urząd Gminy w Niwiskach, jako jedyny z powiatu kolbuszowskiego, przeprowadził otwarcie ofert online. Można było obejrzeć relacje na żywo na stronie magistratu jak i na YouTube. Wyłączenie fizycznej obecności interesantów podyktowane było względami bezpieczeństwa w czasie panującej epidemii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE