Reklama

Gmina Majdan Królewski. Protokół z sesji nie zawierał pytania jednego z radnych, dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Protokół z sesji nie zawierał pytania jednego z radnych, dlaczego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Mariusz Wołosz zgłosił na ostatniej sesji (24 lipca) uwagi do protokołu z poprzednich obrad. W dokumencie nie ma pytania, które samorządowiec zadał na forum.

 

 - Nie wszystkie informacje, o które pytałem na sesji 29 maja, zostały zanotowane w protokole. Zadane były przeze mnie trzy pytania, a w protokole są zanotowane dwa - zaznaczył Mariusz Wołosz.

Do wniosku radnego odniósł się szef rady Waldemar Kamiński. - Czy pan radny mógłby powtórzyć to pytanie, którego zabrakło w protokole? - zwrócił się do Wołosza.

 

  - Bardzo proszę o to, aby - jeśli już mówimy - mówić głośniej - zaapelowała Janina Wójtowicz, zastępczyni wójta. I dodała, że w trakcie redagowania protokołu razem z protokolantką próbowała "rozwikłać", co radny Mariusz Wołosz dokładnie powiedział. - Odsłuchałyśmy, ale (na nagraniu - przyp. red.) jest strasznie niewyraźnie, jest taki szum, że nic nie słychać - stwierdziła i zwróciła się bezpośrednio do wójta: -  Musimy się chyba postarać o lepszy sprzęt.

 

Z tą propozycją nie zgodził się jednak wójt Jerzy Wilk. -  Uważam, że sprzęt jest dobry, a radni otrzymują dietę, więc proszę mówić tak, jak mówi wójt i wtedy będzie wszystko słychać - podsumował włodarz. 

 

Radny Wołosz upierał się przy tym, że na nagraniu słychać bardzo dokładnie, o co pytał.  - Jeśli chodzi o formę mojej wypowiedzi, to może rzeczywiście mówię cicho, ale dysponuję tym samym nagraniem i jeszcze dzisiaj przesłuchiwałem je i bardzo dokładnie słychać na nim, a sprzęt jest, panie wójcie, bardzo dobry i nie ma żadnego problemu.

 

O powtórzenie pytania poprosiła na koniec zastępczyni wójta i zapewniła, że protokół z ostatnich obrad zostanie uzupełniony, a pytanie zostanie  przekazane do odpowiedniego referatu w urzędzie gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE