Reklama

Reklama

Gmina Majdan Królewski. Niektórzy strażacy spóźnili się ze złożeniem wniosków o wypłatę ekwiwalntu. Uchwała gwarantuje im wyrównanie

Opublikowano: sob, 15 gru 2018 07:00
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Niektórzy strażacy spóźnili się ze złożeniem wniosków o wypłatę ekwiwalntu. Uchwała gwarantuje im wyrównanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Strażacy, którzy nie złożyli w porę wniosków o wypłatę ekwiwalentu, otrzymają wyrównanie.


 

  Radni gminy Majdan Królewski  podjęli podczas jednej z ostatnich sesji uchwałę w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wypłacania ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP z terenu gminy Majdan Królewski.

Zgodnie z przyjętym dokumentem pieniądze otrzyma każdy strażak, który brał udział w działaniach ratowniczych albo w szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę Majdan Królewski, a pieniędzy jak na razie nie dostał.

Przypomnijmy, że w maju 2018 roku Rada Gminy Majdan Królewski, podejmując uchwałę, ustaliła nowe stawki ekwiwalentu. Zgodnie z uchwałą za udział w działaniu ratowniczym strażacy dostają teraz 15 złotych za godzinę, czyli o pięć złotych więcej niż wcześniej.

Jak wyjaśniła nam Janina Wójtowicz, zastępczyni wójta, strażacy składają co jakiś czas do urzędu gminy wnioski o wypłatę ekwiwalentu. Część druhów złożyła te wnioski po terminie (po wejściu w życie uchwały z maja ustanawiającej nowe stawki ekwiwalentu), stąd też konieczność wprowadzenia zmian. A wszystko po to, aby księgowość mogła wypłacić ekwiwalent strażakom, którzy spóźnili się ze złożeniem wniosków.

Za akcje ratownicze, w których strażacy uczestniczyli przed majem, a więc przed wejściem w życie nowej uchwały, otrzymają ekwiwalent wynoszący 10 zł za godzinę. Za działania ratownicze, które miały miejsce już w maju, druhowie otrzymają natomiast  15 zł za godzinę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Dcbjgn

  Nieogary

 • 3 lata temu | ocena +0 / -1

  Ćwok jeden

  No to nazwę cza zmienić bo niby ochotnicza a kasę łykają a gmina ich jeszcze do tego nakłania i pod nich prawo zmienia. Ale cyrk na kółkach.Chłopy olewają a ta na siłę im kasę wciska. Potem podwyżki za odpady. Jakie to planowanie jest do k..nędzy !