Reklama

Gmina ma pomysł na przedłużenie dużej obwodnicy Kolbuszowej. Miałaby kończyć się za, a nie przed wsią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. GDDKiA

Gmina ma pomysł na przedłużenie dużej obwodnicy Kolbuszowej. Miałaby kończyć się za, a nie przed wsią  - Zdjęcie główne

Zdjęcia podglądowe | foto Fot. GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas zachęca wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych w temacie budowy dużej obwodnicy z Kolbuszowej. To właśnie po jej budowie Cmolas miałby stanąć przed olbrzymim problemem. Gmina ma jednak pewien pomysł.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do uczestnictwa w tych konsultacjach, gdyż proponowane warianty obwodnicy nie uwzględniają Cmolasu, co w przyszłości skutkować będzie olbrzymim problemem z przejazdem czy wjazdem na drogę krajową z kierunku Trzęsówki, Ostrów, Poręb Dymarskich itd. - pisze Eugeniusz Galek wójt gminy Cmolas. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Cmolas poszkodowany przez budowę dużej obwodnicy Kolbuszowej?

Żaden z wariantów proponowanych przez GDDKiA w Rzeszowie nie uwzględnia newralgicznego dla mieszkańców gminy Cmolas centrum Cmolasu i znajdującego się w nim, mającego olbrzymie znaczenie, skrzyżowania z drogą powiatową relacji Jagodnik-Cmolas-Dzikowiec. Skrzyżowania, z którego codziennie korzystają mieszkańcy zarówno zachodniej jak i wschodniej części gminy.

- W interesie mieszkańców gminy Cmolas jest by przyszła obwodnica uwzględniała centrum Cmolasu, w przeciwnym bowiem razie zakorkuje ruch na skrzyżowaniu. Naszą propozycją uwzględniającą interesy mieszkańców naszej gminy jest przedłużenie wariantu 5 obwodnicy, który przebiegałaby poza ujęciem wody w Cmolasie, następnie polami do drogi krajowej nr 9 pomiędzy Cmolasem a Hadykówką na wysokości potoku Konotopa

- proponuje wójt Galek.

- Głos każdego mieszkańca w tym względzie ma znaczenie, dlatego wypełnijmy formularz konsultacji i dostarczmy go do radnego, sołtysa bądź do Urzędu Gminy w Cmolasie

- apeluje włodarz cmolaskiej gminy.

Można także formularz wypełnić w Urzędzie Gminy Cmolas. Wszystkich wyjaśnień w tej kwestii udzieli sekretarz gminy Cmolas – Marian Posłuszny tel. 17 283 70 67 wew. 24 lub 605 281 411.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy