Reklama

Gmina Kolbuszowa. Prace przy stawach w Weryni. Powstanie miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Prace przy stawach w Weryni. Powstanie miejsce do rekreacji i wypoczynku. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Okolice weryńskich stawów, które chwilowo nie prezentują się zbyt dobrze, wkrótce zmienią się nie do poznania.

 

W kwietniu pisaliśmy o planach zagospodarowania terenu wokół stawów w Weryni. Sprawę objaśniał na marcowej sesji rady gminy skarbnik Stanisław Zuber, informując, że umowa na dotację została już podpisana.  Ostatnio rozpoczęły się roboty przy tworzeniu w pobliżu stawów atrakcyjnego miejsca do rekreacji i wypoczynku. Bardzo ważnym aspektem ma być też edukacja przyrodnicza.  Z tego miejsca, w jego nowej odsłonie, będzie można korzystać jeszcze w tym roku.  

Spore zmiany pociągają za sobą spore koszty. To zadanie pochłonie niemal 330 tys. złotych.

Na realizację omawianej inwestycji gmina Kolbuszowa uzyskała 200 tys. złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". W ramach tego programu Polska otrzymała 531 milionów euro z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR). Program obejmuje lata 2014-2020.

Projekt przewiduje budowę wiaty, służącej celom rekreacyjnym dla osób korzystających ze stawów w Weryni oraz uczestników lekcji przyrodniczych. Zakłada także wybudowanie budynku węzła sanitarnego z pomieszczeniem gospodarczym. Ponadto powstanie parking oraz stojaki na rowery. Wokół stawów wytyczona zostanie ścieżka przyrodnicza, z tablicami zawierającymi opisy i informacje na temat gatunku zwierząt występujących w okolicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE