Reklama

Reklama

Gmina Kolbuszowa. Geodeci wytyczają trasę małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Do robót szykują się drogowcy

Opublikowano: pt, 13 lip 2018 20:30
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Geodeci wytyczają trasę małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Do robót szykują się drogowcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niespełna trzy lata po podpisaniu umowy, na trasie planowanej obwodnicy, zostanie wbita pierwsza łopata. O rozpoczynającej się inwestycji informuje, za pośrednictwem urzędników, jej wykonawca. Drogowcy z ciężkim sprzętem mają zacząć działać po 14 lipca.

Reklama

- Budowa zacznie się przy rondzie w Kolbuszowej Dolnej, w pobliżu ślepego wylotu - informuje Krzysztof Czech, dyrektor kontraktu. - Następnie droga przemknie prostopadle do torów, obok sporych zakrzaczeń. Dalej przetniemy dwie drogi gminne, przejdziemy polami za Werynią i włączymy się na łuku drogi wojewódzkiej przed Dzikowcem, gdzie obecnie są prowadzone prace - wyjaśnia nasz rozmówca.

Jedno rondo

Przedstawiciel wykonawcy zaznacza, że inwestycja będzie realizowana w jednym czasie praktycznie na całej długości. - Budujemy w szczerym polu, więc nie będziemy hałasować ani kurzyć ludziom - dodaje Czech.

Mimo że droga będzie budowana po nowym śladzie, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Jakimi? - Będziemy musieli dojechać naszym sprzętem na budowę. Mogą więc wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonie m.in. ronda na ul. Tarnobrzeskiej czy na ul. Leśnej w Kolbuszowej Dolnej, gdzie powstanie rondo - dodaje nasz rozmówca.

Wiadukt i most

Obecnie geodeci wyznaczają jeszcze przebieg nowej drogi. W teren ruszyli również rzeczoznawcy, którzy mają wycenić prywatne grunty przeznaczone pod obwodnicę. - Będziemy chcieli rozpocząć prace wtedy, kiedy wyceny będą już zrobione - zaznacza przedstawiciel wykonawcy. Dodatkowo, oprócz ponad sześciokilometrowego odcinka drogi, do wykonania jest m.in. wiadukt nad torami, most i kilka przepustów.

Jeżeli chodzi o sam wiadukt, ma on zostać wykonany tak, aby zmieścił się pod nim drugi tor kolejowy (gdyby kiedyś doszło do rozbudowy).

52 mln 66 tys. zł - tyle ma kosztować budowa obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Wykonawcą nowej drogi jest konsorcjum: MPDiM Rzeszów (lider) oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki (partner).
 
Więcej w aktualnym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.