Reklama

Gmina Dzikowiec. Radni ustalili, gdzie na terenie gminy, będzie można spożywać alkohol legalnie

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Radni ustalili, gdzie na terenie gminy, będzie można spożywać alkohol legalnie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na posiedzeniu sesji Rady Gminy Dzikowiec samorządowcy uznali, że odstępstwo od zakazu picia alkoholu będzie obowiązywać podczas organizowanych zabaw na terenie gminy.

Zakaz spożywania alkoholu w naszym kraju obejmuje wszystkie miejsca publiczne. Takim miejscem możemy nazwać obszar, który jest ogólnodostępny dla wszystkich. Picie napojów wyskokowych przy sklepie, czy na przystanku, jest surowo zabronione i karane mandatem.

Tylko w trakcie imprez

Gmina Dzikowiec wybrała sposób, aby można było ten zakaz ominąć. Na posiedzeniu sesji Rady Gminy Dzikowiec radni uznali, że odstępstwo od zakazu picia alkoholu będzie podczas organizowanych zabaw na terenie gminy. Stwierdzono, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na odpowiednie kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i nie będzie zakłócało bezpieczeństwa i porządku publicznego. Należy podkreślić, że odstępstwo od zakazu jest tylko w trakcie organizowanych imprez kulturalno - rozrywkowych, artystycznych, festynów oraz pikników.

Zakaz nie wszędzie

- Zakazane jest spożywanie alkoholu na ulicach, placach i w parkach - informuje Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa. - Chyba że są to specjalnie wyznaczone miejsca do jego spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów - dodaje przedstawicielka policji i wspomina o uchwale, którą może podjąć gmina.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, osoba spożywająca lub usiłująca (usiłowanie jest również karalne) spożywać alkohol w miejscu publicznym popełnia wykroczenie. Grozi za to mandat w wysokości 100 zł. 


Miejsca, w których będziemy mogli spożywać alkohol podczas imprez na terenie gminy Dzikowiec:
- stadion sportowy w Dzikowcu
- plac przy budynku OSP w Nowym Dzikowcu
- plac przy świetlicy w Mechowcu
- plac przy budynku OSP w Lipnicy
- plac przy budynku OSP w Kopciach
- plac przy budynku OSP w Wilczej Woli
- plac przy budynku OSP w Spiach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE