reklama

Trzy jubileusze jednego dnia. Wyjątkowe święto w raniżowskiej parafii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy jubileusze jednego dnia. Wyjątkowe święto w raniżowskiej parafii [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Autor: Parafia Raniżów | Opis: Za nim 35 lat kapłaństwa. Parafianie przygotowali niezwykłą niespodziankę.
Zobacz
galerię
35
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIW niedzielę, 21 czerwca, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie świętowała wyjątkowy jubileusz swojego proboszcza – ks. Bogdana Piekuta. Podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowano mu za 60 lat życia, 35 lat kapłaństwa i 15 lat posługi w raniżowskiej wspólnocie.
reklama

W nabożeństwie uczestniczyli parafianie, kapłani oraz przedstawiciele władz gminnych, którzy wyrazili wdzięczność jubilatowi za jego troskę duszpasterską oraz zaangażowanie w rozwój materialny parafii.

Po Mszy Świętej dzieci z Przedszkola Samorządowego w Raniżowie, Zespół Lesiaki, uczniowie Szkoły św. Jana Pawła II oraz schola parafialna przygotowali piękne przedstawienie, które uświetniło wydarzenie i poruszyło wszystkich obecnych.

– Życzymy księdzu proboszczowi wielu łask i zdrowia na dalsze lata posługi kapłańskiej

– podkreślili parafianie, a uroczystość stała się okazją do radosnego świętowania i wspólnego podsumowania owocnych lat pracy duszpasterskiej.  

Droga kapłańska i objęcie parafii - minęło 15 lat

reklama

Ks. Bogdan Piekut urodził się 26 lutego 1966 r. w Jeżowem, a święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1991 r. Probostwo w parafii Raniżów objął decyzją bp. Krzysztofa Nitkiewicza 11 czerwca 2011 r., zastępując dotychczasowego proboszcza, ks. Henryka Smaronia, który pracował w parafii ponad dwadzieścia lat i osiągnął kanoniczny wiek emerytalny. W uroczystości wprowadzenia nowego proboszcza wzięli udział dziekan Dekanatu Raniżowskiego ks. Stanisław Jagustyn oraz kapłani z parafii Wola Raniżowska i Lipnica.

Jak pamiętamy, podczas ceremonii głos wdzięczności wyrazili także parafianie i przedstawiciele ruchów parafialnych, dziękując ks. Henrykowi Smaroniowi za lata poświęcone wspólnocie, czuwania modlitewne oraz działania gospodarcze. Natomiast ks. Bogdanowi Piekutowi życzono zdrowia, Bożego błogosławieństwa i sił do dalszej pracy duszpasterskiej. Słowa powitania skierował także ówczesny wójt gminy Daniel Fila, zapewniając o modlitwie i wsparciu dla nowego proboszcza w prowadzeniu parafii.

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo