Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Mieszkańcy chcą rozbudowy przedszkola

Opublikowano:
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Mieszkańcy chcą rozbudowy przedszkola  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W placówce jest obiecanie pełny stan. Do przedszkola uczęszczają nie tylko dzieci z Mechowca, ale również z Porąb Dymarskich i Kopci.

Mieszkańcy Mechowca chcieliby, aby przedszkole w ich wsi zostało rozbudowane. Chcą stworzenia odrębnego oddziału dla sześciolatków.

Wójt Józef Tęcza poinformował, że odbyło się już spotkanie z ekipą projektową, dotyczące rozbudowy placówki. Zanim jednak jakiekolwiek prace ruszą, trzeba rozburzyć stare garaże znajdujące się za szkołą, obok przedszkola. Tym w pierwszej kolejności zająć się ma dzikowiecki urząd. 

Jak mówi Czesława Kubisz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mechowcu, aktualnie w przedszkolu jest pełny stan. Sześciolatków jest sześcioro. Dyrektor podkreśla, że do placówki uczęszczają nie tylko dzieci z Mechowca, ale również z Porąb Dymarskich, Kopci, ponieważ przedszkole jest czynne od godz. 7 do 17.  

Nasza rozmówczyni dodała, że godziny otwarcia są wygodne i dostosowane dla pracujących rodziców. Chętnych na zapisy jest dosyć sporo. W tej chwili jest mała salka, gdzie prowadzone są oddzielne zajęcia dla pięcio- i sześciolatków. Czesława Kubiś uważa, że osobny oddział dla starszych dzieci, przygotowujących się do pójścia do szkoły, z pewnością by się przydał. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE