Reklama

Gmina Dzikowiec. Mechowiec zyskał mandat radnego - Lipnica go straciła

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Mechowiec zyskał mandat radnego - Lipnica go straciła  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie jedną, a dwie osoby reprezentujące sołectwo, będzie miał Mechowiec, po jesiennych wyborach. Dotychczas wieś miała jednego przedstawiciela w Radzie Gminy Dzikowiec - Józefa Duraka. Ze względu na mniejszą liczbę mieszkańców Lipnicy, niebawem się to zmieni.

Podczas jednej z ostatnich sesji, samorządowcy podjęli decyzję o zmianie liczby radnych w poszczególnych sołectwach. W efekcie Lipnica, która ma obecnie trzech przedstawicieli, po wyborach, będzie miała ich dwóch. Podobnie jak Mechowiec, który zyskał dodatkowego radnego. Uchwała weszła w życie 20 czerwca tego roku.

Walczyć o dobro

Lidia Nowak, radna z Lipnicy zaznacza, że zgodnie z literą prawa, rada podjęła decyzję o zmianie liczby mandatów w Lipnicy i w Mechowcu. Lipnica musiała oddać miejsce w radzie, na rzecz drugiej miejscowości. Nasza rozmówczyni żywi jednak nadzieję, że w nowych wyborach samorządowych kandydować będą młodzi ludzie, chętni do działania, którzy będą mieli charyzmę, siłę przebicia i wniosą dużo dobrego, oraz będą walczyć o dobro swojej miejscowości.

Co na to mieszkańcy?

- Obawiam się, że dwójce radnych będzie trudniej - twierdzi mieszkaniec Lipnicy. - Bo jeśli będą chcieli przekonać radnych do jakiejś inwestycji w naszej miejscowości, to mogą mieć problem. Będą musieli szukać poparcia wśród radnych z innych miejscowości - wyjaśnia. - Chociaż z drugiej strony Lipnica nie jest dużą miejscowością, więc wystarczy jej dwóch reprezentantów - podsumowuje.

- Ja tam jestem zadowolona. - mówi z kolei jedna z mieszkanek Mechowca. - Jak będzie dwóch radnych to sprawy naszej wsi będą bardziej zauważane, a nie zamiatane pod dywan. Myślę, że bardzo skorzystamy z tego, że w gminie o nasz interes będzie zabiegać już dwóch a nie jeden radny - dodaje nasza rozmówczyni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE